Projekty dla Seniorów

Stowarzyszenie UNICORN od trzech lat organizuje różnorodne zajęcia dla seniorów. Wszystkie warsztaty, wykłady i zajęcia cieszą się duża popularnością i frekwencją. Seniorzy którzy brali udział w trzech edycjach organizowanych przez UNICORN w ramach programu ASOS stali się stałą i ważną grupą pośród wszystkich naszych podopiecznych.

kwiat

Dlaczego to robimy?

Części uczestnikom naszych działań nie wystarcza jedynie bierny udział w prowadzonych przez nas warsztatach. Kliku uczestników w wieku 60 plus zaproponowało prowadzenie zajęć dla podopiecznych Stowarzyszenia. Warsztaty literackie, warsztaty z podstaw rysunku oraz zajęcia z tańca brzucha prowadzone przez seniorów dla seniorów na stałe wpisały się w harmonogram zajęć organizowanych przez UNICORN i cieszą się dużym powodzeniem. Aktywność seniorów daje gwarancję, że to co robimy jest ważne i potrzebne. Ta aktywność i energia seniorów dała nam świadomość jak duży potencjał drzemie w uczestnikach organizowanych przez nas zajęć.

Aktualne projekty:

  • Obecnie w ramach projektu PORA NA SUPERSENIORA prowadzimy cykl zajęć ruchowych, wykładów oraz proponujemy różnego rodzaju aktywności. Więcej o projekcie przeczytać możesz na stronie. Harmonogram zajęć znajduje się tutaj.