ONKOkonsultacje – bezpłatne wsparcie dla dzieci i ich bliskich


„Onkokonsultacje to cykl bezpłatnych indywidualnych spotkań z psychologami, który jest skierowany do dzieci doświadczających choroby nowotworowej oraz ich bliskich. Spotkania ze specjalistami odbywają się telefonicznie lub online – możesz wybrać najlepszą dla siebie formę.

„Onkokonsultacje” to cykl bezpłatnych sesji terapeutycznych z psychologami, przygotowany z myślą o dzieciach walczących z chorobami nowotworowymi oraz ich najbliższych. Projekt powstał w 2020 roku w odpowiedzi na sytuację epidemiologiczną, która utrudniała bezpośredni kontakt z psychologami. Kontynuujemy go w 2023 roku.

Spotkania ze specjalistami odbywają się w formie telefonicznej bądź on-line – każdy może wybrać dogodny dla siebie sposób kontaktu. Do udziału zapraszamy rodziców i bliskich dzieci chorych, a także samych małych pacjentów.

Specjaliści podpowiedzą, jak zachować się w sytuacji, gdy w życiu pojawia się choroba, a codzienność staje się walką o zdrowie. Pomogą odnaleźć się w sytuacji, gdy poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji zostaje obciążone do granic możliwości. Spróbują odbudować i zrozumieć świat, który wraz z diagnozą diametralnie się zmienił. Podczas spotkań, każdy może poruszyć temat, który najbardziej go interesuje.

Sesje terapeutyczne prowadzone są przez specjalistów z Centrum Psychoonkologii UNICORN.

Do dyspozycji pozostają psychologowie: mgr Iwona Nawara, mgr Katarzyna Nowak-Ledniowska, mgr Elena Łanocha oraz dr hab. n. med. Marzena Samardakiewicz wykwalifikowana psychoterapeutka dziecięca.


Jeśli chcesz zapisać się na konsultacje, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby ustalić termin spotkania oraz prześlemy szczegółowe informacje.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: Alina Słowikowska | tel. 694 414 253


„Onkokonsultacje” zostały rozszerzone o bezpłatne konsultacje z dietetykiem. Projekt skupia się na aspektach żywienia w chorobie nowotworowej. Z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem onkologicznym mogą skorzystać rodzice i opiekunowie dzieci chorych na nowotwory. Dostarczą wiedzę na temat żywienia podczas choroby, które jest niezwykle ważnym elementem w procesie leczenia.

У межах проекту «ОНКОконсультації», реалізо-ваного при допомозі Фундації Urtica Dzieciom (Уртіка Дітям) пропонуємо для дітей, які страждають на онкологічні захворювання та їх близьких (батьків, братів, сестер та опікунів) безкоштовні консультації з дитячим психологом, психоонкологом та/або дієтологом. Психологи надають підтримку у важкій ситуації при хворобі дитини, допоможуть покращити і відновити загальний баланс стану здоров’я, покерують і підкажуть Вам y дальших кроках в даній ситуації. Дієтологи дадуть пораду в справі здорового харчування при захворюванню на ракa, що є важливим елементом для лікувального процесу хворої людини.

Щоб записатися на консультацію просимо про заповнення форми заяви. Після цього ми зв’яжемося з вами для підтвердження даних та узгодження дати консультації.

Консультації можливі українською мовою.