ONLINE: Przemijanie, czyli szczere rozmowy o umieraniu i śmierci – warsztaty z psychologiem dla pacjentów i ich bliskich

Zapraszamy na warsztaty online „Przemijanie, czyli szczere rozmowy o umieraniu i śmierci”!

Porozmawiajmy o śmierci, bo konfrontacja ze śmiercią jednoczy nas z życiem…


Dlaczego warto zmierzyć się z tematem, o którym większość osób wokół Ciebie najchętniej by zapomniała? Jest to niezwykle ważne, ponieważ to, w jaki sposób postrzegasz śmierć, wpływa na Twój sposób życia. Czasem zdarza się tak, że jesteśmy gotowi na rozmowy o przemijaniu, są one dla nas bardzo ważne, jednak nasze otoczenie nie chce porozmawiać z nami na ten temat.

Jeśli zależy Ci na doświadczeniu tego tematu, to zapraszamy na warsztaty, gdzie wspólnie z psychologiem przy herbacie (albo kawie, jak kto lubi) będziemy:

  • rozmawiać o przemijaniu, umieraniu, cierpieniu, ale też życiu, duszy i miłości,
  • dzielić się własnymi refleksjami i doświadczeniami, bo to wzbogaca innych,
  • poszerzać samoświadomość, by lepiej wykorzystać życie, które mamy.

Te rozmowy będą kolejnym sposobem na pokochanie siebie i bliskich. Podczas warsztatów będziemy pracować w małej kameralnej grupie – maksymalnie 10 osób.


Prowadząca warsztaty:
Warsztaty poprowadzi Beata Pachońska –  psycholog z 25-letnim doświadczeniem, psychoonkolog z 10-letnim doświadczeniem. Prowadzi warsztaty, szkolenia, konsultacje i indywidualne sesje psychologiczne. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Unicorn od 2011 r.


Kiedy i gdzie?
Zajęcia odbędą się w wirtualnej przestrzeni z wykorzystaniem platformy Zoom. Nie rezygnujemy jednak z wysokiej jakości merytorycznej oraz standardu naszych warsztatów i również będziemy pracować w niewielkiej grupie warsztatowej. Daje to możliwość zbudowania wzajemnych relacji i uważności trenera na indywidualne potrzeby uczestnika, a uczestnikom zapewnia poczucie komfortu oraz pozwala na bycie aktywnym. Podczas warsztatów, tak jak w fizycznej przestrzeni, będą mieć Państwo możliwość pracy w mniejszych warsztatowych grupach, zobaczenia prezentacji czy materiałów audiowizualnych, a także bliższego poznania, nawiązania kontaktu, rozmowy z prowadzącym i innymi uczestnikami.

Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer, telefon lub tablet z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem. Otrzymają Państwo od nas instrukcję jak należy pobrać program i z niego korzystać. Jest on dość intuicyjny w obsłudze. Przed warsztatami zorganizujemy spotkanie testowe, na którym sprawdzimy oraz wyjaśnimy kwestie techniczne.

Termin
Warsztaty składają się z cyklu 3 spotkań w poniedziałki.

18 października – 8 listopada 2023 r.
18 października 2023 r. – 17.30-20.00
25 października 2023 r. – 17.30-20.00
8 listopada 2023 r. – 17.30-20.00

Jeśli jesteś zainteresowany warsztatami w innym terminie, również możesz uzupełnić formularz zapisu zaznaczając odpowiednią opcję. Powiadomimy Cię, kiedy odbędą się kolejne edycje.


Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w warsztatach, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Odezwiemy się i potwierdzimy zapis lub poinformujemy o wpisie na listę rezerwową na wskazany termin.


Dla kogo? 
Warsztat przeznaczony jest dla osób z doświadczeniem onkologicznym, ich bliskich – członków rodzin. 

UWAGA! Zajęcia nie są przeznaczone dla psychologów, wolontariuszy i osób pracujących z pacjentami. Specjalistów zapraszamy na dedykowane im warsztaty o podobnej tematyce. Więcej informacji i zapisy na warsztaty dla specjalistów –  „Jak rozmawiać o śmierci?”


Warsztat jest częściowo współfinansowany przez uczestników – pozostałe koszty organizacji warsztatu pokrywa Fundacja Unicorn. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 300 zł + 23% VAT, czyli 369 zł

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM uczestnictwa w zajęciach.

Więcej informacji: Ela Murias | ela@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125