Zapraszamy na bezpłatne warsztaty online „W drodze do innych – warsztaty o sztuce porozumiewania się”!
Warto zadać sobie pytania:
- Czy naprawdę potrafimy rozmawiać ?
- Czy umiemy słuchać i „słyszeć”?
- Kto z nas nigdy nie posługuje się aluzją, zamiast mówić otwarcie?
- Jak często zależy nam na własnej racji, a nie na porozumieniu?
- Ile razy zamiast dążyć do rozwiązania problemu, udowadniamy komuś winę?
- Kto z nas, nie lubi doradzać, oceniać, krytykować?
Jeśli te pytania budzą w Tobie refleksję, jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o komunikacji, zaznajomić się z zasadami porozumiewania się, poćwiczyć sposoby konstruktywnego słuchania i mówienia – zapraszamy na warsztaty!
Choroba nowotworowa może być stresująca zarówno dla pacjentów, jak i ich bliskich. Warsztaty pomogą uczestnikom zrozumieć, jak radzić sobie z emocjami i stresem, a także jak wspierać siebie nawzajem. Pacjenci i ich bliscy często przeżywają silne emocje. Ważne jest, aby otwarcie wyrażać swoje uczucia i obawy, słuchać drugiej strony, a także unikać osądzania i krytyki, a zamiast tego, skupić się na empatii i zrozumieniu.
W trakcie warsztatów:
- chcemy porozmawiać o porozumiewaniu się i przeszkodach w nim, o tym co autentycznego i naturalnego, co Waszego w komunikacji z innymi,
- przedstawimy koncepcje wyjaśniające – co sprzyja porozumiewaniu się,
- przećwiczymy umiejętności konstruktywnego słuchania i wyrażania się,
- porozmawiamy o doświadczeniach i poszukamy najczęstszych barier komunikacyjnych,
- cele będziemy realizować metodami aktywnymi, dzięki którym nie tylko poszerzysz swoją wiedzę, ale również nabędziesz konkretne umiejętności.
Udział w warsztatach pomoże zdobywać lub rozwijać umiejętności porozumiewania się i tym samym zwiększać satysfakcję płynącą z kontaktów z innymi ludźmi. Warsztaty pomogą uczestnikom zwiększać umiejętności komunikacyjne, opanować umiejętności aktywnego słuchania, wyrażania uczuć i komunikacji bezpośredniej, radzić sobie z emocjami czy budować wsparcie społeczne. To kluczowe w relacjach z innymi ludźmi, zwłaszcza w trudnych sytuacjach, takich jak choroba nowotworowa.
Trener:
Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie.
Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.
Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Do uczestnictwa w warsztatach wymagany jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Prosimy o rezerwację czasu tak, aby uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatów.
Termin zajęć:
13 czerwca 2024 r. (w godz. 9.00-15.00)
Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.
UWAGA! Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.
Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.
W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.
Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl