WARSZAWA: Osobowość Silna Immunologicznie w pigułce – warsztaty psychologiczne

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty psychologiczne w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie pt. „Osobowość Silna Immunologicznie w pigułce – 7 cech, które warto i można rozwijać”!

…Być wrażliwym na sygnały ciała i ducha, kochać mocno ludzi i pomagać im bezinteresownie, umieć stawiać granice i dbać o swoje interesy, mieć poczucie kontroli nad własnym życiem, umieć się wygadać, kiedy coś leży na sercu, mieć kilka obszarów zainteresowań…

Brzmi jak rady dobrej cioci? A jednak to naukowo dowiedzione czynniki zdrowia!

Henry Dreher zebrał wyniki badań naukowych z pogranicza immunologii i psychologii, wykonanych przez uznanych psychologów amerykańskich. Badania te dotyczą siedmiu aspektów osobowości, które sprzyjają zdrowiu. Aspekty te wyrażają się w konkretnych postawach i zachowaniach. Dreher nazywa sumę tych konstruktywnych cech i postaw „osobowością silną immunologicznie” (Immune Power Personality). Co ważne, jeśli to
postawy i zachowania, to możemy na nie wpływać, kształtować je lub rozwijać.

Program warsztatów

Cele: zapoznanie się z ujęciem siedmiu cech osobowości silnej immunologicznie, poznanie i trenowanie metod rozwijających i wspomagających poszczególne cechy.

I. Stres – jak działa na nasz organizm:

 • psychoneuroimmunologia dla każdego,
 • kto nie daje się stresowi – cechy sprzyjające zdrowiu.

II. Jak rozwijać poszczególne cechy służące zdrowiu:

 • czynnik ACE – wrażliwość na sygnały wewnętrzne – techniki uwrażliwiające,
 • zdolność do zwierzeń – techniki narracyjne,
 • wewnątrz sterowność + zdrowa interpretacja trudności, stresorów – jak to robić? – monolog wewnętrzny,
 • bycie w zgodzie z samym sobą – spójność „chceń” i działań – odwołanie do umiejętności asertywnych,
 • zaufanie afiliacyjne, czyli po prostu wiara w dobre, bliskie relacje – jak ją rozwijać,
 • zdrowe pomaganie, życzliwość – jak budować i wzmacniać taką postawę, jak uniknąć „syndromu frajera”,
 • być „wielowymiarowym” – obszary aktywności życiowych – mam, chcę mieć…

III. Program osobisty:

 • autodiagnoza – zasoby / cechy do rozwijania,
 • tworzenie własnych programów zdrowia.

Korzyści z udziału w zajęciach:

 • Dowiesz się czym jest psychoneuroimmunologia i immunostymulacja, stres, co wpływa na jego poziom oraz jaki jest wpływ czynników psychologicznych (w tym osobowości) na zdrowie.
 • Poznasz koncepcję „Osobowości Silnej immunologicznie” (Immune Power Personalisty), dowiesz się jakie cechy się na nią składają, co pozwoli Ci przeprowadzić diagnozę własnych zasobów i wybrać elementy, nad którymi chcesz pracować.
 • Będziesz mógł ćwiczyć rozpoznawanie doświadczanych uczuć, odczuć i emocji, dzięki czemu zbudujesz zdolność uważnego słuchania swojego organizmu, rozumienia tych sygnałów w kontekście swojego życia oraz dokonywania w związku z nimi koniecznych zmian.
 • Nauczysz się prowadzenia właściwego monologu wewnętrznego, który pozwoli Ci obniżyć poziom doświadczanego stresu.
 • Będziesz mógł pod okiem trenera ćwiczyć techniki rozwijania poszczególnych cech „Osobowości Silnej immunologicznie”, a to pomoże Ci pozytywnie wpływać na układ immunologiczny.
 • Będziesz mógł wziąć udział w pogłębionych dyskusjach z trenerem, a także pracy w mniejszych grupach, dzięki czemu Twoje doświadczenie stanie się bogatsze i pozwoli Ci na uzyskanie szerszej perspektywy.

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Kiedy i gdzie?
Zajęcia odbywają się w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie (ul. Piękna 19 B, Warszawa). Bardzo prosimy o rezerwację czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatu.

Termin:
6-7 lipca 2024 r. (sobota-niedziela)
6 lipca – 9.00-15.00
7 lipca – 9.00-15.00


Dla kogo? 
Warsztat przeznaczony jest dla osób zainteresowanych tematyką zajęć. Zapraszamy osoby doświadczające chorób przewlekłych – w tym choroby nowotworowej, ale również ich bliskich. Pomaganie nie jest łatwe. Ważne jest, by wiedzieć jak być pomocnym, radzić sobie z poczuciem bezsilności czy lepiej zarządzać własnymi emocjami.

UWAGA! Warsztaty nie są szkoleniem dla psychologów, psychoterapeutów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.


Co obejmuje warsztat?
Każdy uczestnik otrzyma możliwość udziału w warsztacie psychologicznym z doświadczonym psychologiem, materiały warsztatowe oraz przerwę kawową.


Zapisz się!

Warsztat jest częściowo współfinansowany przez uczestników. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 350 zł + 23% VAT, czyli 430,50 zł. Pozostałe koszty organizacji warsztatu pokrywa Fundacja Unicorn. Zapisy na warsztaty odbywają się przez FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM uczestnictwa w zajęciach.

Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl