WARSZAWA: Osobowość Silna Immunologicznie – warsztaty psychologiczne

Zapraszamy na warsztaty „OSOBOWOŚĆ SILNA IMMUNOLOGICZNIE – 7 cech, które warto i można rozwijać”!

…Być wrażliwym na sygnały ciała i ducha, kochać mocno ludzi i pomagać im bezinteresownie, umieć stawiać granice i dbać o swoje interesy, mieć poczucie kontroli nad własnym życiem, umieć się wygadać, kiedy coś leży na sercu, mieć kilka obszarów zainteresowań…
Brzmi jak rady dobrej cioci? A jednak to naukowo dowiedzione czynniki zdrowia!

Henry Dreher zebrał wyniki badań naukowych z pogranicza immunologii i psychologii, wykonanych przez uznanych psychologów amerykańskich. Badania te dotyczą siedmiu aspektów osobowości, które sprzyjają zdrowiu. Aspekty te wyrażają się w konkretnych postawach i zachowaniach. Dreher nazywa sumę tych konstruktywnych cech i postaw „osobowością silną immunologicznie” (Immune Power Personality). Co ważne, jeśli to
postawy i zachowania, to możemy na nie wpływać, kształtować je lub rozwijać.

Program warsztatów

Cele: zapoznanie się z ujęciem siedmiu cech osobowości silnej immunologicznie, poznanie i trenowanie metod rozwijających i wspomagających poszczególne cechy.

I. Stres – jak działa na nasz organizm:

 • psychoneuroimmunologia dla każdego,
 • kto nie daje się stresowi – cechy sprzyjające zdrowiu.

II. Jak rozwijać poszczególne cechy służące zdrowiu:

 • czynnik ACE – wrażliwość na sygnały wewnętrzne – techniki uwrażliwiające,
 • zdolność do zwierzeń – techniki narracyjne,
 • wewnątrz sterowność + zdrowa interpretacja trudności, stresorów – jak to robić? – monolog wewnętrzny,
 • bycie w zgodzie z samym sobą – spójność „chceń” i działań – odwołanie do umiejętności asertywnych,
 • zaufanie afiliacyjne, czyli po prostu wiara w dobre, bliskie relacje – jak ją rozwijać,
 • zdrowe pomaganie, życzliwość – jak budować i wzmacniać taką postawę, jak uniknąć „syndromu frajera”,
 • być „wielowymiarowym” – obszary aktywności życiowych – mam, chcę mieć…

III. Program osobisty:

 • autodiagnoza – zasoby / cechy do rozwijania,
 • tworzenie własnych programów zdrowia.

Korzyści z udziału w zajęciach:

 • Dowiesz się czym jest psychoneuroimmunologia i immunostymulacja, stres, co wpływa na jego poziom oraz jaki jest wpływ czynników psychologicznych (w tym osobowości) na zdrowie.
 • Poznasz koncepcję „Osobowości Silnej immunologicznie” (Immune Power Personalisty), dowiesz się jakie cechy się na nią składają, co pozwoli Ci przeprowadzić diagnozę własnych zasobów i wybrać elementy, nad którymi chcesz pracować.
 • Będziesz mógł ćwiczyć rozpoznawanie doświadczanych uczuć, odczuć i emocji, dzięki czemu zbudujesz zdolność uważnego słuchania swojego organizmu, rozumienia tych sygnałów w kontekście swojego życia oraz dokonywania w związku z nimi koniecznych zmian.
 • Nauczysz się prowadzenia właściwego monologu wewnętrznego, który pozwoli Ci obniżyć poziom doświadczanego stresu.
 • Będziesz mógł pod okiem trenera ćwiczyć techniki rozwijania poszczególnych cech „Osobowości Silnej immunologicznie”, a to pomoże Ci pozytywnie wpływać na układ immunologiczny.
 • Będziesz mógł wziąć udział w pogłębionych dyskusjach z trenerem, a także pracy w mniejszych grupach, dzięki czemu Twoje doświadczenie stanie się bogatsze i pozwoli Ci na uzyskanie szerszej perspektywy.

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem,

kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Kiedy i gdzie?
Zajęcia odbywają się w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie (ul. Piękna 19 B, Warszawa). Bardzo prosimy o rezerwację czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatu.

Termin:
15-17 listopada 2022 r.
15 listopada 2022 r. – 9.00-17.00
16 listopada 2022 r. – 9.00-17.00
17 listopada 2022 r. – 9.00-17.00

Jeśli jesteś zainteresowana/y warsztatami w innym terminie, również możesz uzupełnić formularz zapisu zaznaczając odpowiednią opcję. Powiadomimy Cię, kiedy odbędą się kolejne edycje.


Dla kogo? 
Warsztat przeznaczony jest dla osób zainteresowanych tematyką zajęć. Zapraszamy osoby doświadczające chorób przewlekłych – w tym choroby nowotworowej, ale również ich bliskich. Pomaganie nie jest łatwe. Ważne jest, by wiedzieć jak być pomocnym, radzić sobie z poczuciem bezsilności czy lepiej zarządzać własnymi emocjami.

UWAGA! Warsztaty nie są szkoleniem dla psychologów, psychoterapeutów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.


Co obejmuje warsztat?
Każdy uczestnik otrzyma możliwość udziału w warsztacie psychologicznym z doświadczonym psychologiem, materiały warsztatowe oraz przerwę kawową.

Warsztat jest częściowo współfinansowany przez uczestników – pozostałe koszty organizacji warsztatu pokrywa Fundacja Unicorn. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 650 zł + 23% VAT, czyli 799,50 zł. 


Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w warsztatach, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Odezwiemy się i potwierdzimy zapis lub poinformujemy o wpisie na listę rezerwową.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM uczestnictwa w zajęciach.

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl | tel. 602-129-125