KRAKÓW: Kryzys? – sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach – bezpłatne warsztaty online

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty online „Kryzys? – co warto wiedzieć o reakcjach, mechanizmach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach”!

Warsztat realizowany jest w ramach projektu Krakowskie Centrum Psychoonkologii
i przeznaczony jest dla mieszkańców Krakowa.

W toku naszego życia doświadczamy sytuacji, w których jest nam trudno się odnaleźć. Różnego rodzaju kryzysy są wpisane w nasze życie. Czas pandemii, podobnie jak w przypadku innych globalnych kataklizmów, jest wydarzeniem emocjonalnie obciążającym dla jednostek i społeczności. Dla wielu osób np. wypadek, żałoba czy choroba nowotworowa własna lub kogoś bliskiego jest osobistym kataklizmem, który sieje spustoszenie w życiu osobistym, zawodowym, ale przede wszystkim obciąża psychicznie.

Reakcje emocjonalne na tego typu sytuacje mogą okazać się bardzo silne i zakłócać funkcjonowanie w trakcie, ale również po ustąpieniu kryzysu. Co warto wiedzieć o „człowieku w kryzysie” by lepiej rozumieć siebie i innych? Co można dla siebie zrobić, aby lepiej radzić sobie w takich momentach?

Celem warsztatów jest zapoznanie się i rozwijanie wiedzy na temat funkcjonalnych i dysfunkcjonalnych reakcji na kryzys (w kontekście choroby onkologicznej i pandemii) oraz poznanie i rozwijanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Program warsztatów:
I. Specyfika sytuacji kryzysowej:
– czym jest kryzys psychologiczny?
– kryzys osobisty, społeczny,
– pandemia i choroba nowotworowa jako przykład sytuacji mogących wywoływać kryzys,
– normalne reakcje na nienormalne sytuacje,
– fazy reakcji,
– dysfunkcjonalne sposoby radzenia sobie z kryzysem.

II. Funkcjonalne metody radzenia sobie w sytuacji kryzysowej:
– emocje – wróg czy sprzymierzeniec?
– „unikanie” – czy warto?
– bądź uważny na sygnały ciała (empatyzuj, również z sobą samym, szukaj wsparcia).

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.

Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online. Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer z dostępem do internetu, kamerą i mikrofonem. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.

TERMIN ZAJĘĆ:
17 maja 2022 r. (wtorek) godz. 9.00-12.00
18 maja 2022 r. (środa) godz. 9.00-12.00

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin, mieszkańców Krakowa. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ:

ZAPISY ZAKOŃCZONO w dniu 16.05.2022 r.

Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.