ONLINE: „Tworzenie osobistego Planu Zdrowienia” – warsztaty psychologiczne

Zapraszamy na warsztaty pn. „Tworzenie osobistego Planu Zdrowienia – stylu życia zgodnie z własną naturą”.

Niezależnie od tego tego czy jesteś na początku drogi do zdrowia (tuż po diagnozie onkologicznej), czy też już po zakończeniu procedur przewidzianych przez medycynę, pojawia się pytanie, co jeszcze możesz zrobić dla swojego zdrowia i jak zadbać o siebie lepiej? Jest to odpowiedni moment, by budować zdrowe myślenie o przyszłości.

Zapraszamy na warsztat, na którym dowiesz się jak stworzyć realny plan, który przełoży się konkretne działania w Twoim życiu. Działania, które przyczynią się do wspierania Twojego zdrowia i dzięki którym doświadczysz zmiany jakości życia na lepsze.

Cel warsztatu:
·       Zbudowanie realnego planu działań, które możesz podjąć dla poprawy jakości swojego życia.
·       Podjęcie decyzji – co chce i mogę zrobić dla optymalizowania swojego dobrostanu.
·       Wzmocnienie poczucia wpływu na powrót do zdrowia.

Program zajęć:
1.     Czy robienie jakichkolwiek planów ma sens? Dlaczego tak? Dlaczego nie?
2.     Wizja i znaczenie celów dla wzmacniania motywacji do leczenia i sensu życia.
3.     „Brak czasu na to, co ważne” – to fakt, czy rodzaj myślenia, który jest źródłem stresu?
4.     Zarządzanie swoim czasem, a raczej SOBĄ W CZASIE, aby doświadczać więcej spokoju.
5.     Budowanie 2-letniego planu zdrowienia zgodnie z koncepcją Terapii Simontonowskiej.
6.     Umiejętność stawiania celów w taki sposób, aby optymalizować ich realizację bez budowania stresu i negatywnych emocji.
7.     Umiejętność NIE-przywiązywania się do wyniku. Dlaczego to jest ważne?
8.     Odnawianie ZASOBÓW, czyli jak wprowadzać więcej spokoju i radości do codziennego życia.


Prowadzący:

Ewa Lewandowska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowany terapeuta simontonowski. W ostatnich latach specjalizuje się w pracy  z osobami w kryzysie, szczególnie w obszarze wspierania procesów zdrowienia w sytuacji poważnych chorób. Z osobami z diagnozą onkologiczną pracuje z wykorzystaniem programu Carla O. Simontona, który jest jak mapa w podróży na ścieżce zdrowia.  Program ten, miedzy innymi opiera się na budowaniu 10 umiejętności  zdrowienia, uczy sposobów radzenia sobie ze stresem, z trudnymi emocjami i myślami. Daje wskazówki jak komunikować się z otoczeniem w tej sytuacji, jak stworzyć plan zdrowienia, wzmacnia nadzieję i zaufanie, uczy jak wzmacniać poziom energii i witalności życiowej.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Do uczestnictwa w warsztatach wymagany jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju.

Warsztaty odbędą się w terminie:
24-25 maja 2023 r.
24 maja, 9.00-16.00 (12.00-13.00 przerwa)
25 maja, 9.00-16.00 (12.00-13.00 przerwa)


Dla kogo?

Zapraszamy osoby doświadczające chorób przewlekłych – w tym choroby nowotworowej, ale również ich bliskich. Pomaganie nie jest łatwe. Ważne jest, by wiedzieć jak być pomocnym, radzić sobie z poczuciem bezsilności czy lepiej zarządzać własnymi emocjami.


Zapisz się!

Warsztat jest częściowo współfinansowany przez uczestników. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 300 zł + 23% vat, czyli 369 zł. Pozostałe koszty organizacji warsztatu pokrywa Fundacja Unicorn. Zapisy na warsztaty odbywają się przez FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji: Ela Murias | ela@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125