ONLINE: Warsztaty z seksuologiem

Zapraszamy na warsztaty online dotyczące seksualności w chorobie nowotworowej w ramach cyklu „Kobieca seksualność w rozkwicie”!

W ramach aktualnego cyklu warsztatów dotyczących seksualności w chorobie nowotworowej odbędą się trzy niezależne spotkania. Możesz wziąć udział we wszystkich lub wybrać interesujące Cię tematy.

SPOTKANIE #1: W jaki sposób nowotwór wpływa na seksualność?

Termin: 16 lutego 2023 r. (czwartek) w godzinach 18.00-20.15 

Program zajęć:

Podczas początkowego szoku związanego z diagnozą seks może być ostatnią rzeczą, o której pomyślisz. Z czasem mogą pojawić się jednak pytania dotyczące wpływu leczenia i tego, kiedy będzie można powrócić do aktywności seksualnej oraz tego:
– jak ta aktywność będzie wyglądała?
– co się zmieni?
– na jakie zmiany i jak się przygotować? 
– czy możliwe jest satysfakcjonujące życie seksualne? 
– jakie trudności mogą się pojawić? 

Na te i inne pytania odpowiemy podczas pierwszego spotkania, a w czasie ćwiczeń w podgrupach przyjrzymy się również swojej seksualności i emocjom związanym z tym, że ciało i potrzeby się zmieniają. 

SPOTKANIE #2: Nie mam ochoty na seks, a tak bardzo chciałabym mieć… – jak leczenie wpływa na pożądanie?

Termin: 23 lutego (czwartek) w godzinach 18.00-20.15 

Program zajęć:

W zrozumieniu trudności jakich doświadczasz w trakcie i po leczeniu przeciwnowotworowym przydatna jest podstawowa wiedza na temat tego, czym jest pożądanie i jak leczenie na nie wpływa. Wspólnie przyjrzymy się czynnikom (psychologicznym, biologicznym i relacyjnym), które hamują/blokują Twoje pożądanie. Podczas ćwiczenia w podgrupach będziecie miały możliwość odkrycia tego, co może pożądanie przywrócić. Dowiecie się także, jakie są sposoby łagodzenia bólu podczas stosunku. 

SPOTKANIE #3: Jak rozmawiać z partnerem/partnerką o tym, że moja seksualność się zmieniła?

Termin: 2 marca (czwartek) w godzinach 18.00-20.15 

Program zajęć:

Mówienie o seksie to nie tylko umiejętność nazywania narządów intymnych i pozycji seksualnych, ale przede wszystkim umiejętność mówienia o swoich potrzebach, granicach i emocjach. To także umiejętność negocjowania. Możesz obawiać się rozmowy z partnerem/partnerką o zmianach w swojej seksualności. Chociaż unikanie rozmów o seksie może być łatwiejsze, szczególnie kiedy oboje jesteście skupieni na leczeniu, to może prowadzić do frustracji i nieporozumień. 
– Jak zacząć rozmowę o seksie?
– Jakich słów/sformułowań mogę użyć, aby opowiedzieć o swoich potrzebach?
– Co i kiedy powinnam powiedzieć partnerowi/partnerce? 

Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania. Podczas pracy w podgrupach nauczycie się nowych sposobów komunikacji, uwzględniającej emocje i wartości obu stron. 


Prowadzący:

Klaudia Latosikseksuolożka

Zajmuję się poradnictwem i wsparciem seksuologicznym. Pracuję z osobami indywidualnymi oraz parami. Tworzę przestrzeń, gdzie każdy niezależnie od preferencji i orientacji seksualnej, może w przyjaznej i życzliwej atmosferze zostać wysłuchanym, zadawać pytania i pracować nad rozwojem własnej seksualności. W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja terapeutyczna oparta na zaufaniu, autentyczności, spontaniczności i uważności na potrzeby. W pracy korzystam ze swoich doświadczeń osobistych, terapeutycznych i zawodowych.

Ukończyłam seksuologię kliniczną na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studium Terapii Par w nurcie systemowym w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Aktualnie jestem w trakcie  kursu z pomocy psychologicznej Gestalt w praktyce zawodowej w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt oraz w trakcie szkolenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – I stopień. Odbyłam także 100-godzinny staż w klinice psychologiczno-psychiatrycznej, ukończyłam wiele szkoleń i kursów m.in z podstawy diagnozy seksuologicznej, modeli terapii problemów seksualnych.

​W wolnym czasie nałogowo czytam książki, ćwiczę jogę i tańczę flamenco. Prowadzę audycję o seksie, intymności i związkach w poznańskim radiu Afera oraz bloga o pozytywnej seksualności. 

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.


Kiedy i gdzie?

Podczas warsztatów będziemy pracować w niewielkiej grupie warsztatowej. Daje to możliwość zbudowania wzajemnych relacji i uważności trenera na indywidualne potrzeby uczestnika, a uczestnikom zapewnia poczucie komfortu oraz pozwala na bycie aktywnym. Warsztaty odbędą się online z wykorzystaniem platformy Zoom w następujących terminach:

  1. SPOTKANIE 1: 16 lutego 2023 r. (czwartek) w godzinach 18.00-20.15 
  2. SPOTKANIE 2: 23 lutego 2023 r. (czwartek) w godzinach 18.00-20.15 
  3. SPOTKANIE 3: 2 marca 2023 r. (czwartek) w godzinach 18.00-20.15

Możesz zapisać się na wszystkie spotkania lub wybrać interesujące Cię tematy.

Jeśli jesteś zainteresowany warsztatami w innym terminie, również możesz uzupełnić formularz zapisu zaznaczając odpowiednią opcję. Powiadomimy Cię, kiedy odbędą się kolejne edycje.


Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone są dla osób zainteresowanych tematyką warsztatu z doświadczeniem choroby onkologicznej i ich bliskich.


Zapisz się!

Udział w zajęciach jest współfinansowany przez uczestników. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 100 zł + 23% VAT, czyli 123 zł za jedno spotkanie.

Zapisy na warsztaty odbywają się przez FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM uczestnictwa w zajęciach.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125