Warsztaty mindfulness online

Mindfulness jest umiejętnością bycia obecnym z tym wszystkim, czego doświadczamy: emocjami, myślami, sygnałami z ciała i naszego otoczenia, oraz wszystkim, co się nam przytrafia. Taka umiejętność pozwala nam obiektywnie oceniać sytuację i reagować w adekwatny do niej sposób. Jest także umiejętnością łagodnej, ciepłej, życzliwej akceptacji każdego momentu naszego życia, naszego otoczenia i naszych relacji z ludźmi. Poprzez rozwijanie mindfulness uczymy się rozwijać otwartość na sytuacje, w których się znajdujemy. Doświadczenia przestają nas przytłaczać, zauważamy że mamy większy dystans do życiowych wzlotów i upadków. W czasie kursu poznajemy narzędzia, które pomagają nam rozwijać oba aspekty mindfulness. Są to zarówno formalne praktyki medytacji, które pozwalają nam wyrobić w sobie nawyk bycia obecnym, oraz ćwiczenia, które podtrzymują naszą uważność w codziennym życiu.

Cykl składa się z trzech spotkań online. W trakcie warsztatów nauczymy się praktyki mindfulness oraz jak ją wykorzystywać w codziennym życiu. Każde spotkanie jest elementem cyklu i wzbogaca warsztat uczestnika. W czasie trwania warsztatów zachęcamy do kontaktu z nami i zadawania pytań, zarówno na zajęciach jak i poza nimi.

Każdy uczestnik otrzymuje materiały w formie elektronicznej (pdf) i nagrane praktyki medytacyjne. Ważnym elementem warsztatów jest samodzielna praktyka w domu, która pozwala na wprowadzenie tego czego uczymy się na kursie do codziennego życia. Część praktyczna jest wykonywana w trakcie sesji na zoomie w domowym zaciszu.

Prowadzący:

Dawid Faron – z praktykami mindfulness i medytacją ma do czynienia już od 2008. Od kilku lat wspiera wyjazdy szkoleniowe mindfulness. Od 2015 skupia się na uważności Mindfulness w metodologii Breathworks – ukończył 2 letni kurs i jest dyplomowanym nauczycielem tej metody. Regularnie wyjeżdża na szkolenia i wyjazdy medytacyjne organizowane w Wielkiej Brytanii. Jest buddystą, na co dzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna, gdzie również naucza medytacji. Od kwietnia do sierpnia 2019 przebywał na odosobnieniu medytacyjnym w górach w Hiszpanii. 

GDZIE I KIEDY?
Warsztaty będą prowadzone online na platformie ZOOM. Aby uczestniczyć w warsztatach, niezbędny jest komputer (lub telefon komórkowy) z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Terminy zajęć:
EDYCJA I
8 października (czwartek) godz. 13.00-14.30
15 października (czwartek) godz. 13.00-14.30
22 października (czwartek) godz. 13.00-14.30

EDYCJA II
5 listopada (czwartek) godz. 13.00-14.30
12 listopada (czwartek) godz. 13.00-14.30
19 listopada (czwartek) godz. 13.00-14.30

Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone są dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Zapisy zakończone.