WARSZAWA: „Zdrowych i spokojnych Świąt” – jak to zrobić? – bezpłatne warsztaty online

Ileż to życzeń „zdrowych i spokojnych Świąt” usłyszeliśmy lub powiedzieliśmy w naszym życiu? Pewnie sporo…

Jak sprawić, żeby Święta nie były obciążeniem i zawodami, kto najbardziej się „umęczył”? Jak ustrzec się przed frustracją, gdy pieczołowicie gotowany przez nas barszczyk komuś nie smakuje? Jak poradzić sobie z różnymi pytaniami, których wolelibyśmy nie usłyszeć? Jak stawiać granice i zadbać o siebie w tym czasie?

Święta to czas, który niesie ze sobą wiele wyzwań. Ze względu na chorobę onkologiczną mogą pojawić się dodatkowe trudne sytuacje np. intymne pytania dotyczące naszego zdrowia, na które nie chcemy, nie mamy siły lub nie wiemy, co odpowiadać. Podczas warsztatów zastanowimy się nad tym, jak reagować na komentarze innych osób dotyczące np. naszego wyglądu, samopoczucia, sposobu leczenia lub decyzji, które w tym aspekcie podejmujemy. Kłopotliwe może okazać się również ustalenie tego, w jaki sposób spędzimy święta. Podczas zajęć porozmawiamy również o tym, jak odmówić odwiedzin, kiedy obawiamy się o własne zdrowie, jak powiedzieć najbliższym, że chcemy spędzić święta w mniejszym gronie, jak rozwiązywać dylematy, kogo „wypada zaprosić”.

Na warsztatach porozmawiamy o tym wszystkim, korzystając z wiedzy i umiejętności asertywnych oraz konstruktywnej komunikacji. Wspólnie poszukamy rozwiązań oraz sposobów, aby mieć zdrowe i spokojne Święta.


Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Aby uczestniczyć w zajęciach, wymagany jest komputer, telefon, tablet z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.

Warsztaty odbędą się w dwóch terminach:

17-18 grudnia 2022 r.
17 grudnia, godz. 9.00-12.45
18 grudnia, godz. 9.00-12.45

Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.


Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie LOGA_uni-waw-1024x518.png

Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU (WYŁĄCZNIE DLA MIESZKAŃCÓW WARSZAWY!).

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl