WARSZAWA: „Zdrowych i spokojnych Świąt” – jak to zrobić? – bezpłatne warsztaty online

Ileż to życzeń „zdrowych i spokojnych Świąt” usłyszeliśmy lub powiedzieliśmy w naszym życiu? Pewnie sporo…

Jak sprawić, żeby Święta nie były obciążeniem i zawodami, kto najbardziej się „umęczył”? Jak ustrzec się przed frustracją, gdy pieczołowicie gotowany przez nas barszczyk komuś nie smakuje? Jak poradzić sobie z różnymi pytaniami (w tym niezwykle intymnymi dotyczącymi naszego zdrowia), których wolelibyśmy nie usłyszeć?

Dodatkowo ze względu na pandemię, Święta będą inne niż w poprzednich latach. Jak ustalić, z którymi najbliższymi osobami je spędzimy? Jak powiedzieć tym, którzy się w tej grupie nie znaleźli, że w tym roku spędzą Święta we własnym gronie? Jak rozwiązywać dylematy, kogo „wypada zaprosić” – dzieci czy najstarszą starowinkę (siostrę babci)? Jak odmówić odwiedzin w Święta, kiedy chcemy przestrzegać zasad i obawiamy się o własne zdrowie?

Jak w takiej sytuacji wytłumaczyć dzieciom, że zostawiamy pusty talerz dla wędrowca, kiedy wiemy, że w tym roku, to jeszcze większa hipokryzja?
Czy Mikołaj ma się pojawić w maseczce? Czy dezynfekować prezenty, żeby zachować zasady i nie dezorientować dzieci? Co zrobić, jeśli w najbliższej rodzinie są osoby, które inaczej niż my widzą pandemię? Zapraszać, nie zapraszać? O co zadbać, na co stawiać?

Na warsztatach porozmawiamy o tym wszystkim, korzystając z wiedzy i umiejętności asertywnych oraz konstruktywnej komunikacji. Wspólnie poszukamy rozwiązań oraz sposobów, aby mieć zdrowe i spokojne Święta.


Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Aby uczestniczyć w zajęciach, wymagany jest komputer, telefon, tablet z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.

Warsztaty odbędą się w dwóch terminach:

PIERWSZY TERMIN 14-15 grudnia 2020 r.
14 grudnia 2020 r. – 9.00-12.00
15 grudnia 2020 r. – 9.00-12.00

DRUGI TERMIN 19 grudnia 2020 r.
19 grudnia 2020 r. – 9.00-16.00 (12.00-13.00 – przerwa)

Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.


Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie LOGA_uni-waw-1024x518.png

Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU (WYŁĄCZNIE DLA MIESZKAŃCÓW WARSZAWY!).

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl