KRAKÓW: Mindfulness w pigułce

Mindfulness jest umiejętnością bycia obecnym z tym wszystkim, czego doświadczamy: emocjami, myślami, sygnałami z ciała i naszego otoczenia, oraz wszystkim, co się nam przytrafia. Taka umiejętność pozwala nam obiektywnie oceniać sytuację i reagować w adekwatny do niej sposób. Jest także umiejętnością łagodnej, ciepłej, życzliwej akceptacji każdego momentu naszego życia, naszego otoczenia i naszych relacji z ludźmi. Poprzez rozwijanie mindfulness uczymy się rozwijać otwartość na sytuacje, w których się znajdujemy. Doświadczenia przestają nas przytłaczać, zauważamy że mamy większy dystans do życiowych wzlotów i upadków. W czasie kursu poznajemy narzędzia, które pomagają nam rozwijać oba aspekty mindfulness. Są to zarówno formalne praktyki medytacji, które pozwalają nam wyrobić w sobie nawyk bycia obecnym, oraz ćwiczenia, które podtrzymują naszą uważność w codziennym życiu.

Kurs przeznaczony jest dla osób w których życiu obecny jest stres, oraz związany z nim niepokój, napięcie, przeciążenie.

Najczęściej doświadczamy go w pracy, w relacjach z bliskimi, może być związany ze stratą albo z inną sytuacją kiedy życie wymyka nam się spod kontroli. Towarzyszy nam niewielkie, ale stałe napięcie, którego nie jesteśmy do końca świadomi, a jego niekorzystne efekty dają znać o sobie dopiero po latach. Może też tak być, że ilość problemów przed którymi stajemy jest na tyle duża, że bez pomocy z zewnątrz ciężko nam funkcjonować.

Na kursie oferujemy strategie pomagające radzić sobie zarówno z istniejącymi już symptomami stresu jak i codziennie bombardującymi nas na nowo bodźcami. Uczymy jak świadomie żyć pełnym, spokojnym życiem w dzisiejszym szybkim i pełnym zmian świecie.

JAK WYGLĄDA KURS?
Pigułka składa się z trzech spotkań; każde trwa 90 minut. W trakcie warsztatów uczymy się praktyki mindfulness oraz jak ją wykorzystywać w codziennym życiu. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie jest elementem cyklu, i wzbogaca warsztat uczestnika. W czasie trwania warsztatów zachęcamy do kontaktu z nami i zadawania pytań, zarówno na zajęciach jak i poza nimi. Każdy uczestnik otrzymuje materiały w formie drukowanej i elektronicznej (pdf) i nagrane praktyki medytacyjne. Ważnym elementem warsztatów jest samodzielna praktyka w domu, która pozwala na wprowadzenie tego czego uczymy się na kursie do codziennego życia.

Korzyści płynące z kursu i praktyki Mindfulness:
• redukuje stres i napięcie
• rozwija kreatywność
• rozwija klarowność i jasność umysłu
• rozwija zdolności analityczne
• poprawia pamięć i koncentrację
• mamy pełniejsze i prawdziwsze kontakty z ludźmi
• jest traktowana jako skuteczna terapia depresji
• rozwija ciekawość, otwartość i akceptację
• ma wpływ na poprawę zdrowia

PROWADZENIE:
Michał Kapłon i Dawid Faron

GDZIE I KIEDY?
Warsztaty odbywać się będą we wtorki (6, 13, 20 grudnia 2022 r.) w godz. 15.30-17.00 w Centrum Psychoonkologii UNICORN przy ul. Zielony Dół 4 w Krakowie.

ZAPISY:
Aby zapisać się na kurs wypełnij FORMULARZ ZAPISU.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPRASZAMY!
www.oddycham.pl