ONLINE: Osobowość Silna Immunologicznie – warsztaty psychologiczne

Zapraszamy na warsztaty online „OSOBOWOŚĆ SILNA IMMUNOLOGICZNIE – 7 cech, które warto i można rozwijać”!

…Być wrażliwym na sygnały ciała i ducha, kochać mocno ludzi i pomagać im bezinteresownie, umieć stawiać granice i dbać o swoje interesy, mieć poczucie kontroli nad własnym życiem, umieć się wygadać, kiedy coś leży na sercu, mieć kilka obszarów zainteresowań…
Brzmi jak rady dobrej cioci? A jednak to naukowo dowiedzione czynniki zdrowia!

Henry Dreher zebrał wyniki badań naukowych z pogranicza immunologii i psychologii, wykonanych przez uznanych psychologów amerykańskich. Badania te dotyczą siedmiu aspektów osobowości, które sprzyjają zdrowiu. Aspekty te wyrażają się w konkretnych postawach i zachowaniach. Dreher nazywa sumę tych konstruktywnych cech i postaw „osobowością silną immunologicznie” (Immune Power Personality). Co ważne, jeśli to
postawy i zachowania, to możemy na nie wpływać, kształtować je lub rozwijać.

Program warsztatów

Cele: zapoznanie się z ujęciem siedmiu cech osobowości silnej immunologicznie, poznanie i trenowanie metod rozwijających i wspomagających poszczególne cechy.

I. Stres – jak działa na nasz organizm:

 • psychoneuroimmunologia dla każdego,
 • kto nie daje się stresowi – cechy sprzyjające zdrowiu.

II. Jak rozwijać poszczególne cechy służące zdrowiu:

 • czynnik ACE – wrażliwość na sygnały wewnętrzne – techniki uwrażliwiające,
 • zdolność do zwierzeń – techniki narracyjne,
 • wewnątrz sterowność + zdrowa interpretacja trudności, stresorów – jak to robić? – monolog wewnętrzny,
 • bycie w zgodzie z samym sobą – spójność „chceń” i działań – odwołanie do umiejętności asertywnych,
 • zaufanie afiliacyjne, czyli po prostu wiara w dobre, bliskie relacje – jak ją rozwijać,
 • zdrowe pomaganie, życzliwość – jak budować i wzmacniać taką postawę, jak uniknąć „syndromu frajera”,
 • być „wielowymiarowym” – obszary aktywności życiowych – mam, chcę mieć…

III. Program osobisty:

 • autodiagnoza – zasoby / cechy do rozwijania,
 • tworzenie własnych programów zdrowia.

Korzyści z udziału w zajęciach:

 • Dowiesz się czym jest psychoneuroimmunologia i immunostymulacja, stres, co wpływa na jego poziom oraz jaki jest wpływ czynników psychologicznych (w tym osobowości) na zdrowie.
 • Poznasz koncepcję „Osobowości Silnej immunologicznie” (Immune Power Personalisty), dowiesz się jakie cechy się na nią składają, co pozwoli Ci przeprowadzić diagnozę własnych zasobów i wybrać elementy, nad którymi chcesz pracować.
 • Będziesz mógł ćwiczyć rozpoznawanie doświadczanych uczuć, odczuć i emocji, dzięki czemu zbudujesz zdolność uważnego słuchania swojego organizmu, rozumienia tych sygnałów w kontekście swojego życia oraz dokonywania w związku z nimi koniecznych zmian.
 • Nauczysz się prowadzenia właściwego monologu wewnętrznego, który pozwoli Ci obniżyć poziom doświadczanego stresu.
 • Będziesz mógł pod okiem trenera ćwiczyć techniki rozwijania poszczególnych cech „Osobowości Silnej immunologicznie”, a to pomoże Ci pozytywnie wpływać na układ immunologiczny.
 • Będziesz mógł wziąć udział w pogłębionych dyskusjach z trenerem, a także pracy w mniejszych grupach, dzięki czemu Twoje doświadczenie stanie się bogatsze i pozwoli Ci na uzyskanie szerszej perspektywy.

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem,

kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Kiedy i gdzie?
Ze względu na aktualną sytuację zajęcia odbędą się w wirtualnej przestrzeni z wykorzystaniem platformy Zoom. Nie rezygnujemy jednak z wysokiej jakości merytorycznej oraz standardu naszych warsztatów i również będziemy pracować w niewielkiej grupie warsztatowej. Daje to możliwość zbudowania wzajemnych relacji i uważności trenera na indywidualne potrzeby uczestnika, a uczestnikom zapewnia poczucie komfortu oraz pozwala na bycie aktywnym. Podczas warsztatów, tak jak w fizycznej przestrzeni, będą mieć Państwo możliwość pracy w mniejszych warsztatowych grupach, zobaczenia prezentacji czy materiałów audiowizualnych, a także bliższego poznania, nawiązania kontaktu, rozmowy z prowadzącym i innymi uczestnikami.

Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer, telefon, tablet z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem. Otrzymają Państwo od nas instrukcję jak należy pobrać program i z niego korzystać. Jest on dość intuicyjny w obsłudze. Przed warsztatami zorganizujemy spotkanie testowe, na którym sprawdzimy oraz wyjaśnimy kwestie techniczne.

12-14 marca 2022 r.
12 marca – 9.00-14.00
13 marca – 14.00-19.00
14 marca – 16.00-20.00

Prosimy o rezerwację czasu tak, aby uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatu.


Dla kogo? 
Warsztat (14 h) przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich bliskich oraz osób zainteresowanych tematyką warsztatu.

UWAGA! Warsztaty nie są szkoleniem przeznaczonym dla psychologów i osób zawodowo wpierających pacjentów/klientów.


Każdy uczestnik otrzyma możliwość udziału w warsztacie oraz materiały warsztatowe. Warsztat jest częściowo współfinansowany przez uczestników – pozostałe koszty organizacji warsztatu pokrywa Fundacja Unicorn. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 300zł + 23% VAT, czyli 369 zł

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM uczestnictwa w zajęciach.

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125