WARSZAWA: Wdzięczność, radość, spokój… – bezpłatne warsztaty online

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia online pt. „Wdzięczność, radość, spokój – a choroba nowotworowa – warsztat aktywacji emocji wspierających zdrowie”!

Kiedy wchodzimy na drogę szukania sposobów, by odzyskać zdrowie, szybko uświadamiamy sobie, że emocje są ważne w tym procesie. Odkrywamy, że nie ma emocji dobrych i złych. Wszystkie z nich są WAŻNE, bo są INFORMACJĄ. Dla naszego zdrowia i jakości życia kluczowe mogą być m.in:

 • RADOŚĆ
 • MIŁOŚĆ
 • WDZIĘCZNOŚĆ
 • ODWAGA
 • SPOKÓJ
 • AKCEPTACJA
 • CIEKAWOŚĆ

Dobrze to wiedzieć, tylko sama ta świadomość nie wystarcza. Zostajemy z pytaniem jak te emocje i stany przeżywać, kiedy jesteśmy zanurzeni w trudne doświadczenia procesu leczenia, chemioterapii czy lęku przed nawrotem. Często doświadczenie choroby nowotworowej powoduje, że tracimy dostęp do radości, spontaniczności czy odwagi, dlatego zapraszamy na dwudniowe warsztaty, które pozwolą doświadczać, przypominać sobie i budzić na nowo (albo intensywniej) te stany i emocje.

Podczas zajęć nauczymy się kilku praktycznych sposobów, dzięki którym zaprosimy wspierające zdrowie emocje do swojego codziennego życia w naturalny sposób wykorzystując np.:

 • kotwiczenie emocji,
 • neurosemantykę,
 • submodalności wspomnień i projekcji,
 • techniki oddechowe – budowanie różnych stanów w 3 minuty.

Prowadząca warsztaty:

Ewa Lewandowska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowany terapeuta simontonowski. W ostatnich latach specjalizuje się w pracy  z osobami w kryzysie, szczególnie w obszarze wspierania procesów zdrowienia w sytuacji poważnych chorób. Z osobami z diagnozą onkologiczną pracuje z wykorzystaniem programu Carla O. Simontona, który jest jak mapa w podróży na ścieżce zdrowia.  Program ten, miedzy innymi opiera się na budowaniu 10 umiejętności  zdrowienia, uczy sposobów radzenia sobie ze stresem, z trudnymi emocjami i myślami. Daje wskazówki jak komunikować się z otoczeniem w tej sytuacji, jak stworzyć plan zdrowienia, wzmacnia nadzieję i zaufanie, uczy jak wzmacniać poziom energii i witalności życiowej.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Aby uczestniczyć w zajęciach, wymagany jest komputer, telefon, tablet z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.

Terminy zajęć:

26-27 czerwca 2024 r.
26 czerwca – 9.30-15.30
27 czerwca – 9.30-15.30


Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone są dla osób z doświadczeniem onkologicznym i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

UWAGA! Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów, psychoterapeutów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Spotkania organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii”, który współfinansuje m.st. Warszawa.

Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl