WARSZAWA: W drodze do innych – o sztuce porozumiewania się – bezpłatne warsztaty online

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty online „W drodze do innych – warsztaty o sztuce porozumiewania się”!

Warto zadać sobie pytania:

 • Czy naprawdę potrafimy rozmawiać ?
 • Czy umiemy słuchać i „słyszeć”?
 • Kto z nas nigdy nie posługuje się aluzją, zamiast mówić otwarcie?
 • Jak często zależy nam na własnej racji, a nie na porozumieniu?
 • Ile razy zamiast dążyć do rozwiązania problemu, udowadniamy komuś winę?
 • Kto z nas, nie lubi doradzać, oceniać, krytykować?

Jeśli te pytania budzą w Tobie refleksję, jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o komunikacji, zaznajomić się z zasadami porozumiewania się, poćwiczyć sposoby konstruktywnego słuchania i mówienia – zapraszamy na warsztaty!

Choroba nowotworowa może być stresująca zarówno dla pacjentów, jak i ich bliskich. Warsztaty pomogą uczestnikom zrozumieć, jak radzić sobie z emocjami i stresem, a także jak wspierać siebie nawzajem. Pacjenci i ich bliscy często przeżywają silne emocje. Ważne jest, aby otwarcie wyrażać swoje uczucia i obawy, słuchać drugiej strony, a także unikać osądzania i krytyki, a zamiast tego, skupić się na empatii i zrozumieniu.

W trakcie warsztatów:

 • chcemy porozmawiać o porozumiewaniu się i przeszkodach w nim, o tym co autentycznego i naturalnego, co Waszego w komunikacji z innymi,
 • przedstawimy koncepcje wyjaśniające – co sprzyja porozumiewaniu się,
 • przećwiczymy umiejętności konstruktywnego słuchania i wyrażania się,
 • porozmawiamy o doświadczeniach i poszukamy najczęstszych barier komunikacyjnych,
 • cele będziemy realizować metodami aktywnymi, dzięki którym nie tylko poszerzysz swoją wiedzę, ale również nabędziesz konkretne umiejętności.

Udział w warsztatach pomoże zdobywać lub rozwijać umiejętności porozumiewania się i tym samym zwiększać satysfakcję płynącą z kontaktów z innymi ludźmi. Warsztaty pomogą uczestnikom zwiększać umiejętności komunikacyjne, opanować umiejętności aktywnego słuchania, wyrażania uczuć i komunikacji bezpośredniej, radzić sobie z emocjami czy budować wsparcie społeczne. To kluczowe w relacjach z innymi ludźmi, zwłaszcza w trudnych sytuacjach, takich jak choroba nowotworowa.


Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie.

Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Do uczestnictwa w warsztatach wymagany jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Prosimy o rezerwację czasu tak, aby uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatów.

Termin zajęć:

13 czerwca 2024 r.  (w godz. 9.00-15.00)


Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

UWAGA! Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl