KRAKÓW: Kryzys? – sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach – bezpłatne warsztaty

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty „Kryzys? – co warto wiedzieć o reakcjach, mechanizmach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach”!

Warsztat realizowany jest w ramach projektu Krakowskie Centrum Psychoonkologii
i przeznaczony jest dla mieszkańców Krakowa.

W toku naszego życia doświadczamy sytuacji, w których jest nam trudno się odnaleźć. Różnego rodzaju kryzysy są wpisane w nasze życie. Dla wielu osób np. wypadek, żałoba czy choroba nowotworowa własna lub kogoś bliskiego jest osobistym kataklizmem, który sieje spustoszenie w życiu osobistym, zawodowym, ale przede wszystkim obciąża psychicznie.

Reakcje emocjonalne na tego typu sytuacje mogą okazać się bardzo silne i zakłócać funkcjonowanie w trakcie, ale również po ustąpieniu kryzysu. Co warto wiedzieć o „człowieku w kryzysie” by lepiej rozumieć siebie i innych? Co można dla siebie zrobić, aby lepiej radzić sobie w takich momentach?

Celem warsztatów jest zapoznanie się i rozwijanie wiedzy na temat funkcjonalnych i dysfunkcjonalnych reakcji na kryzys (w kontekście choroby onkologicznej) oraz poznanie i rozwijanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Program warsztatów:
I. Specyfika sytuacji kryzysowej:
– czym jest kryzys psychologiczny?
– kryzys osobisty, społeczny,
– pandemia i choroba nowotworowa jako przykład sytuacji mogących wywoływać kryzys,
– normalne reakcje na nienormalne sytuacje,
– fazy reakcji,
– dysfunkcjonalne sposoby radzenia sobie z kryzysem.

II. Funkcjonalne metody radzenia sobie w sytuacji kryzysowej:
– emocje – wróg czy sprzymierzeniec?
– „unikanie” – czy warto?
– bądź uważny na sygnały ciała (empatyzuj, również z sobą samym, szukaj wsparcia).

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.

TERMIN ZAJĘĆ:
13 marca 2023 r. (poniedziałek) godz. 15.00-20.00
14 marca 2023 r. (wtorek) godz. 15.00-20.00

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Prosimy o rezerwację czasu tak, aby móc uczestniczyć w obu dniach w ramach danego warsztatu.

MIEJSCE:
Centrum Psychoonkologii UNICORN, ul. Zielony Dół 4 w Krakowie

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin, mieszkańców Krakowa. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Zapisz się!
Zapisy zakończono w dn. 13 marca 2023 r.Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.