Warsztat psychologiczny dla chorych i ich bliskich w Rzeszowie!

Zapraszamy serdecznie na warsztat „Jak radzić sobie z emocjami w chorobie? Jak mądrze wspierać bliskiego i siebie nawzajem? –  dwudniowe warsztaty z podstaw Terapii Simontonowskiej”, które odbędzie się w od 7 do 8 grudnia 2017 r. w Rzeszowie!

Tematyka warsztatu:
Osobom chorującym często towarzyszy zagubienie, osamotnienie, bezradność, lęk. Nie wiedzą, co robić dalej i gdzie szukać pomocy. Świat po diagnozie trzeba ułożyć na nowo. Wielu pacjentów posiada niezdrowe przekonania i postawy wobec swojej choroby, które powodują wysoki poziom dystresu emocjonalnego. Podczas warsztatu nacisk zostanie również położony na pracę nad aktywną postawą chorego w trakcie leczenia, modyfikację stylu życia w celu zmniejszenia ryzyka nawrotu nowotworu oraz szeroko pojętej profilaktyki. 

Terapia
Simontonowska (TS) jest programem dr Carla Simontona składającym się metod i technik poznawczo-behawioralnych o dowiedzionej skuteczności. Ideą programu jest praktyczna pomoc w kształceniu umiejętności służących radzeniu sobie z życiowym kryzysem i bólem emocjonalnym, a także zwiększaniu komfortu życia. Terapia Simontonowska stanowi uzupełnienie konwencjonalnego leczenia onkologicznego i jest z powodzeniem stosowana w licznych ośrodkach onkologicznych na całym świecie (m.in. USA, Japonia, Szwajcaria, Niemcy, Holandia). Praca z przekonaniami pozwala na poprawę funkcjonowania emocjonalnego, poprawę jakości życia, a także osiąganie lepszych wyników w terapii!

Warsztat poprowadzi Iwona Nawara – specjalista psychologii klinicznej, psychoonkolog, terapeuta, superwizor i trener Terapii Simontonowskiej oraz Racjonalnej Terapii Zachowania. Trener psychoonkologii. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Współorganizator i wykładowca na  studiach podyplomowych „Psychoonkologia
w praktyce klinicznej” MCKP UJ oraz Dyrektor Centrum Psychoonkologii Unicorn.

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorych onkologicznie oraz zmagających się z innymi chorobami przewlekłymi. Warto z pomocy psychologicznej skorzystać już na samym początku leczenia, kiedy właśnie usłyszy się diagnozę, gdy doświadcza się uciążliwych skutków leczenia, ale także już na etapie remisji, gdy pojawiają się myśli związane z nawrotem. Zapraszamy również osoby, które chcą się dowiedzieć jak mądrze wspierać swoich bliskich.

Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe, zestaw ćwiczeń do indywidualnej pracy oraz certyfikat. Zajęcia odbędą się 7 i 8 grudnia od 9.00 do 18.00 z dwugodzinną przerwą na lunch.

Cena 60 zł obejmuje dwudniowe szkolenie, materiały warsztatowe, przerwy kawowe oraz lunch.

Miejsce: Grand Hotel Boutique Rzeszów (ul. Dymickiego 1 a, 35-030 Rzeszów)

Zapisz się!
telefon: 723-676-979
mail: elz.murias@gmail.com
termin: 30.11.2017 r.
W warsztacie udział wziąć może maksymalnie 16 osób. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku niezabrania grupy warsztatowej, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania szkolenia z tygodniowym wyprzedzeniem.


Organizatorzy:

 

Partnerzy: