KRAKÓW: Asertywność i sztuka stawiania granic – bezpłatne warsztaty

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty „Asertywność i sztuka stawiania granic”!

Warsztat realizowany jest w ramach projektu Krakowskie Centrum Psychoonkologii
i przeznaczony jest dla mieszkańców Krakowa.

Asertywne stawianie granic to umiejętność wyrażania swoich potrzeb, pragnień i granic w sposób stanowczy, ale jednocześnie szanujący innych ludzi. Polega to na wyrażaniu swojego zdania w sposób bezpośredni i zdecydowany, ale bez agresywności i przekraczania granic innych osób.

Asertywne stawianie granic jest bardzo ważne dla zachowania równowagi w relacjach interpersonalnych i zapobiegania sytuacjom, w których ludzie czują się niesłusznie wykorzystani, a także dla własnego poczucia wartości. Dzięki umiejętności asertywnego wyrażania swoich potrzeb i granic, można uniknąć konfliktów, a także budować zdrowe i satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi.

Podczas warsztatów dowiesz się między innymi:

  • jak wyrażać swoje zdanie w sposób stanowczy, ale jednocześnie z szacunkiem dla poglądów innych osób, ich praw i granic
  • jak mówić co myślimy, czujemy lub potrzebujemy, w sposób klarowny i jednoznaczny, bez ulegania presji, ale też bez naruszania granic innych ludzi
  • jak powiedzieć „nie” w sposób asertywny, co oznacza odmowę w sposób zdecydowany, ale bez agresji, obrażania lub ignorowania potrzeb innych ludzi.

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.

TERMIN ZAJĘĆ:
19 lipca 2024 r. (piątek) godz. 9.00-15.00
20 lipca 2024 r. (sobota) godz. 9.00-14.00

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Prosimy o rezerwację czasu tak, aby móc uczestniczyć w obu dniach w ramach danego warsztatu.

MIEJSCE:
Centrum Psychoonkologii UNICORN, ul. Zielony Dół 4 w Krakowie

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin, mieszkańców Krakowa. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ.Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.