WARSZAWA: JOGA – zajęcia online

Serdecznie zapraszamy pacjentów onkologicznych i ich bliskich na zajęcia jogi, które poprowadzą Maria Czubała i Urszula Głowicka.

Joga nie tylko rozciąga mięśnie czy poprawia mobilność stawów, ale również uspokaja i wycisza organizm. Dzięki odpowiednio dobranym pozycjom, wykonywanym w skupieniu i z uważnością, możemy lepiej poznać i zrozumieć potrzeby naszego ciała, a także poprawić oddech, skoncentrować umysł i się zrelaksować. Ćwicząc wspomagamy organizm w przywracaniu naturalnej równowagi – homeostazy. Stan spokoju, poczucie zatrzymania podczas praktyki wpływa również na lepsze radzenie sobie ze stresem i emocjami.

Podczas zajęć poznasz różne sekwencje (układy ćwiczeń), ćwiczenia oddechowe i relaksujące, które są szczególnie wskazane dla osób chorujących onkologicznie. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów od lat pracujących z osobami chorującymi na nowotwory.


O PROWADZĄCYCH:

Maria Czubała – dyplomowana nauczycielka hatha jogi. Swoją praktykę pogłębiała m.in w Instytucie Iyengara w Indiach, na kursach Faeqa Biria we Francji oraz warsztatach Rity Keller. Specjalizuje się w jodze terapeutycznej. Od ponad 15 lat prowadzi zajęcia dla osób po nowotworach i urazach narządów ruchu. Pracuje z aktorami, sportowcami, muzykami. Prowadzi regularne zajęcia specjalistyczne dla kobiet z zaburzeniami funkcjonowania układu hormonalnego. Od lat związana z Centrum Psychoonkologii UNICORN. Autorka książki pt. „Ćwiczenia psychofizyczne dla pacjentów onkologicznych inspirowane systemem hatha jogi”. Zajęcia jogi stają się dla niej platformą do dzielenia się z innymi nie tylko doświadczeniem, ale również radością praktyki.

Urszula Głowicka – dyplomowana nauczycielka jogi według metody Iyengara w stopniu Introductory II. Praktykuje jogę od 2005 roku, a uczy od 2009 roku. Prowadzi zajęcia w Centrum Psychoonkologii UNICORN. Swoją wiedzę pogłębia regularnie podczas warsztatów z wieloma świetnymi nauczycielami.  Z wykształcenia jest pedagogiem. Joga jest dla niej sposobem na życie, którym obdarowuje innych. Otworzyła ją na wiele rzeczy, ale przede wszystkim dała odwagę by iść za głosem serca i za tym, co naprawdę ważne. Wprowadziła w jej życie UWAŻNOŚĆ i CISZĘ, dzięki czemu zmieniła się jakość jej życia.


Terminy zajęć:
Zajęcia trwać będą około 45 minut i odbywać się będą w piątki w formie transmisji live:
17.00 – GRUPA NR 1 (POCZĄTKUJĄCA)
18.00 – GRUPA NR 2

Zajęcia rozpoczynają się 15 maja 2020 r. i odbywać się będą w każdy piątek do odwołania. Można dołączyć do ćwiczeń w dowolnym momencie.

GRUPA NR 1 (POCZĄTKUJĄCA) jest przeznaczona dla osób, które pierwszy raz mają styczność z jogą, czują się osłabione lub wracają do sił.
GRUPA NR 2 jest przeznaczona dla osób, które korzystały z zajęć prowadzonych przez Marysię lub Ulę w Centrum Psychoonkologii UNICORN lub miały styczność z jogą w innych miejscach.
* Uczestnicy będą mieli możliwość zmiany grupy zajęciowej w dowolnym momencie.

Uczestnicy będą mieć możliwość odtworzenia nagrań również w późniejszym – dogodnym dla siebie terminie i korzystania z nich w codziennej praktyce. Aby wziąć udział w zajęciach konieczny jest komputer/ telefon z dostępem do Internetu oraz założenie konta na wskazanej przez organizatora bezpłatnej platformie.


Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone są dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Spotkania organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii”, który współfinansuje m.st. Warszawa.

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl