WARSZAWA: Asertywność – warsztaty online

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty online dotyczące asertywności!

Każdemu z nas zdarza się zastanawiać:

  • Dlaczego w relacjach towarzyszy nam poczucie winy albo krzywdy?
  • Co jest egoizmem, a co dbaniem o siebie?
  • Jak dobrze czuć się ze sobą samym, kiedy inni nas oceniają, krytykują?
  • Jak sobie radzić z naciskami, presją?

 „Asertywność w najgłębszym sensie jest rodzajem postawy człowieka wobec siebie samego i innych ludzi. Oznacza traktowanie siebie i innych z równoprawnym szacunkiem, dążenie do realizowania praw osobistych  –  z poszanowaniem praw drugiego i ochrony wzajemnej godności. Służy zwiększaniu zadowolenia z samego siebie i dobrym relacjom z otoczeniem.” (M. Król-Fijewska)

Program warsztatu:

Warsztat asertywności służy rozwijaniu świadomości własnych praw, nauce postępowania zgodnego z nimi przy jednoczesnym poszanowaniu praw innych. Obejmuje naukę zachowań – odmawiania, wyrażania próśb i oczekiwań, przyjmowania i wyrażania krytyki, wyrażania uczuć pozytywnych i negatywnych, obrony własnych przekonań. Uczestnicy mają możliwość pracy nad przekształcaniem własnych nieefektywnych zachowań w kierunku bardziej korzystnym dla siebie i swoich relacji z innymi.


Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem,

zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online. Aby w nich uczestniczyć, niezbędny jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu, sprawną kamerą i mikrofonem. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatu.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zajęcia odbędą się w dniach:

9-10 czerwca 2020 r. (ostatnie miejsca!)
9 czerwca 2020 r. – 15.00-18.00
10 czerwca 2020 r. – 15.00-18.00

29-30 czerwca 2020 r.
29 czerwca 2020 r. – 9.00-12.00
30 czerwca 2020 r. – 9.00-12.00


Dla kogo?
Warsztat (8 godzin szkoleniowych) przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów i osób pracujących z pacjentami.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.
Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.


Warsztat organizowany jest w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl