KRAKÓW: Zajęcia muzyczne online

Serdecznie zapraszamy pacjentów onkologicznych i ich bliskich do udziału
w bezpłatnych zajęciach muzycznych, które poprowadzi Adam Prucnal.

Zajęcia realizowane są w ramach projektu Krakowskie Centrum Psychoonkologii
i przeznaczone są dla mieszkańców Krakowa.

Śpiewajmy to pomaga! Kiedy śpiewamy, nasze neuroprzekaźniki łączą się na nowe sposoby uwalniając endorfiny, które czynią nas mądrzejszymi, zdrowszymi, szczęśliwszymi i bardziej kreatywnymi. Kiedy śpiewamy z innymi ludźmi, efekt ten jest znacznie wzmocniony.

Nauka potwierdza: śpiewanie jest zdrowe. Badania sugerują, że śpiew w grupie jest najbardziej transformacyjny, ożywczy i podnoszący na duchu ze wszystkich. Dobre uczucia, które czerpiemy ze śpiewania w grupie, są rodzajem ewolucyjnej nagrody za podjętą przez nas i zgodną współpracę. Wspólne tworzenie muzyki ewoluowało jako narzędzie życia społecznego. Grupy i plemiona śpiewały i tańczyły razem, co pozwalało budować wspólnotę i lojalność, przekazywać istotne informacje oraz skutecznie odpierać wrogów.

Jedną ze wspaniałych rzeczy związanych ze śpiewaniem jest fakt, że możesz czerpać korzyści zdrowotne, nawet jeśli nie masz dobrego głosu. Jedno z badań wykazało, że: „Śpiew w grupie może dawać satysfakcjonujące i terapeutyczne doznania, nawet jeśli dźwięk wytwarzany przez instrument wokalny ma wątpliwą jakość.” J Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonego instruktora od lat pracującego z osobami chorującymi na nowotwory. ZAPRASZAMY!

O PROWADZĄCYM:

Adam Prucnal – muzyk instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, wykładowca. Absolwent Wychowania Muzycznego na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach (obecnie Uniwersytet Świętokrzyski), Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim – Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Artystów, Twórców i Animatorów Kultury, Podyplomowych Studiów na Wydziale Twórczości Interpretacji i Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie. Animator wielu inicjatyw kulturalnych, wykonawca współpracujący z bardzo wieloma solistami, zespołami i instytucjami kultury, realizator licznych nagrań w różnych gatunkach muzycznych. Twórca autorskich programów nauczania, doskonalenia zawodowego oraz arteterapii muzycznej.

GDZIE I KIEDY?
Warsztaty będą prowadzone online na platformie ZOOM. Aby uczestniczyć w warsztatach, niezbędny jest komputer (lub telefon komórkowy) z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Terminy zajęć:
29 maja (piątek) godz. 18.00-19.30
17 czerwca (środa) godz. 12.00-13.30
22 października (czwartek) godz. 19.30-20.30
29 października (czwartek) godz. 19.30-20.30
5 listopada (czwartek) godz. 19.30-20.30
12 listopada (czwartek) godz. 19.30-20.30
19 listopada (czwartek) godz. 19.30-20.30
26 listopada (czwartek) godz. 19.30-20.30
3 grudnia (czwartek) godz. 19.30-20.30
10 grudnia (czwartek) godz. 19.30-20.30
17 grudnia (czwartek) godz. 19.30-20.30

Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone są dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin, mieszkańców Krakowa. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ:

FORMULARZ ZAPISU (WYŁĄCZNIE DLA MIESZKAŃCÓW KRAKOWA)

Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje. ZAPRASZAMY!