WARSZAWA: Jak radzić sobie z emocjami w chorobie? – bezpłatne warsztaty online

Celem spotkań jest zapewnienie wsparcia psychologicznego oraz poprawa jakości życia w trakcie i po leczeniu. Podczas zajęć zdobędziesz wiedzę i poznasz narzędzia, dzięki którym będziesz potrafił lepiej sobie radzić ze stresem i emocjami, które związane są z chorobą nowotworową Twoją lub Twojego Bliskiego. Dowiesz się również m.in. jaki związek ma układ immunologiczny z psychiką, jak wspierać naturalne siły obronne organizmu oraz identyfikować toksyczne myśli i przekonania.

Tematyka poszczególnych spotkań:

  1. Choroba jako kryzys – jak radzić sobie ze stresem w chorobie? Przedstawienie założeń i elementów programu terapii Carla O. Simontona.
  2. Jak poprawiać jakość życia mimo choroby? – umiejętności zdrowienia.
  3. Zmiana myślenia, która pomaga zmieniać emocje – „technika zamiany problemu w cel”.
  4. Radzenie sobie z trudnymi emocjami – smutek, żal, uraza – proces wybaczania innym i samemu sobie.

Prowadzący:

Ewa Lewandowska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowany terapeuta simontonowski. W ostatnich latach specjalizuje się w pracy  z osobami w kryzysie, szczególnie w obszarze wspierania procesów zdrowienia w sytuacji poważnych chorób. Z osobami z diagnozą onkologiczną pracuje z wykorzystaniem programu Carla O. Simontona, który jest jak mapa w podróży na ścieżce zdrowia.  Program ten, miedzy innymi opiera się na budowaniu 10 umiejętności  zdrowienia, uczy sposobów radzenia sobie ze stresem, z trudnymi emocjami i myślami. Daje wskazówki jak komunikować się z otoczeniem w tej sytuacji, jak stworzyć plan zdrowienia, wzmacnia nadzieję i zaufanie, uczy jak wzmacniać poziom energii i witalności życiowej.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Do uczestnictwa w warsztatach wymagany jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju.

Terminy zajęć:

27 października 2020 r. – 12.30-15.30
12 listopada 2020 r. – 12.30-15.30
25 listopada 2020 r. – 12.30-15.30
16 grudnia 2020 r. – 12.30-15.30 

Prosimy o rezerwację czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.


Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone są dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Spotkania organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii”, który współfinansuje m.st. Warszawa.

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl