Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z komunikacji pt. „Jak mówić, by zostać usłyszanym i słuchać, by usłyszeć?” w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie!
Leczenie choroby przewlekłej często jest długotrwałym i wymagającym procesem. W takiej sytuacji komunikacja jest ważnym obszarem, dzięki któremu możemy przejść go łatwiej i lepiej funkcjonować. Niewłaściwa komunikacja może sprawić, że powrót do zdrowia będzie trudniejszy i bardziej obciążający emocjonalnie dla pacjenta oraz jego bliskich. Często to od komunikacji zależy czy doświadczymy więcej bliskości, miłości, bezpieczeństwa i spokoju, czy lęku, strachu, stresu lub poczucia winy.
Zapraszamy na zajęcia, których celem jest trening komunikacji bez stresu z elementami rozwiązywania konfliktów oraz asertywności. Podczas warsztatów zastanowimy się również, co sprawia, że nawet z najbliższym często trudno się porozumieć, ale także tym jak rozmawiać z lekarzem i personelem medycznym. Otwartej komunikacji (szczególnie ze specjalistami) może towarzyszyć obawa i lęk oraz myślenie, że specjaliści „nie mają czasu” i że „będziemy zawracać im głowę”, co sprawia, że wychodzimy z gabinetu bez ważnych dla nas informacji, ze słowami, które grzęzną w gardle lub bez zadbania i siebie i swoje granice.
Ten warsztat pomoże uświadomić sobie rolę świadomej komunikacji oraz rozwinie kilka narzędzi, które ją ułatwiają.
Program zajęć:
1. Jak pytać, by uzyskać potrzebne informacje.
2. Jak mówić, by być usłyszanym.
3. „Zniekształcenia i opuszczenia”.
4. Rola przekonań i oczekiwań.
5. Asertywność jako postawa i umiejętność wyrażania swoich potrzeb.
6. Sposoby na rozwiązywanie konfliktów.
Prowadząca warsztaty:
Ewa Lewandowska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowany terapeuta simontonowski. W ostatnich latach specjalizuje się w pracy z osobami w kryzysie, szczególnie w obszarze wspierania procesów zdrowienia w sytuacji poważnych chorób. Z osobami z diagnozą onkologiczną pracuje z wykorzystaniem programu Carla O. Simontona, który jest jak mapa w podróży na ścieżce zdrowia. Program ten, miedzy innymi opiera się na budowaniu 10 umiejętności zdrowienia, uczy sposobów radzenia sobie ze stresem, z trudnymi emocjami i myślami. Daje wskazówki jak komunikować się z otoczeniem w tej sytuacji, jak stworzyć plan zdrowienia, wzmacnia nadzieję i zaufanie, uczy jak wzmacniać poziom energii i witalności życiowej.
Gdzie i kiedy?
Zajęcia odbywają się w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie (ul. Piękna 19 B, Warszawa).
Termin zajęć:
22-23 lutego 2024 r.
22 lutego – 9.30-15.30
23 lutego – 9.30-15.30
Prosimy o rezerwację czasu tak, aby móc uczestniczyć w całości warsztatu.
Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone są dla osób z doświadczeniem onkologicznym i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.
UWAGA! Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów, psychoterapeutów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.
Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.
Spotkania organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii”, który współfinansuje m.st. Warszawa.
Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl