WARSZAWA: Zajęcia online „Świadomy oddech”

Zapraszamy na bezpłatne ćwiczenia oddechowe pn. „Świadomy oddech”!

Techniki oddechowe, czyli specjalne sposoby oddychania w świadomy sposób, pomagają redukować stres, radzić sobie z trudnymi emocjami, a także wspierać funkcjonowanie naszego organizmu. Te metody – nazywane też technikami relaksu, wydają się być tak proste, że trudno uwierzyć w ich skuteczność. Jednak wiele osób, które próbowało z nich skorzystać ma sporo trudności w zbudowaniu tej umiejętności. Nie chodzi tu o umiejętność oddychania samą w sobie, która polega na nabieraniu i wypuszczaniu powietrza, tylko TAKIEGO ODDYCHANIA, który wnosi SPOKÓJ do naszego ciała i życia.

Podczas zajęć będziemy pracować nad zbudowaniem Nawyku Świadomego Oddychania, który przywraca naszemu organizmowi stanu równowagi wszystkich układów i funkcji. Jest to ważne w życiu codziennym, ale szczególnie w trudnych momentach, kiedy odczuwamy stres, niepokój czy lęk.

Każde spotkanie będzie składać się z trzech elementów:
– krótkiego wstępu z elementami nowej wiedzy teoretycznej,
– sesji oddechowej prowadzonej z instrukcją głosową,
– części przeznaczonej na pytania i odpowiedzi.

Prowadzący:

Ewa Lewandowska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowany terapeuta simontonowski. W ostatnich latach specjalizuje się w pracy  z osobami w kryzysie, szczególnie w obszarze wspierania procesów zdrowienia w sytuacji poważnych chorób. Z osobami z diagnozą onkologiczną pracuje z wykorzystaniem programu Carla O. Simontona, który jest jak mapa w podróży na ścieżce zdrowia. Od kilku lat praktykuje Qigong oraz praktyki oddechowe, które uważa za efektywny sposób na uzyskanie relaksu, równowagi i odbudowania swoich sił witalnych.

Terminy zajęć:
Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w formie transmisji live w godzinach 17.00-18.00. Zajęcia rozpoczynają się 27 kwietnia 2020 r. i odbywać się będą w każdy poniedziałek do odwołania. Można dołączyć się do wspólnych ćwiczeń w dowolnym momencie.

Uczestnicy będą mieć możliwość odtworzenia nagrań również w późniejszym – dogodnym dla siebie terminie i korzystania z nich w codziennej praktyce jako wsparcie w budowaniu nowej umiejętności.

Aby wziąć udział w zajęciach konieczny jest komputer/ telefon z dostępem do Internetu oraz założenie konta na wskazanej przez organizatora bezpłatnej platformie.

Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone są dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Spotkania organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii”, który współfinansuje m.st. Warszawa.

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl