WARSZAWA: Rozmowy w trudnych czasach… – warsztaty online

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty online pn. „Rozmowy w trudnych czasach”!

Ostatnie tygodnie to trudny czas dla nas wszystkich. Izolacja dla jednych związana jest z koniecznością spędzania czasu w odosobnieniu, dla innych z koniecznością ciągłego przebywania z rodziną  – pracowaniem, uczeniem się, codziennym życiem w nieustannej obecności bliskich.

Dodatkowo pojawiają się obawy, frustracje, niepewność związana z tym jak to będzie, jak długo będzie trwał obecny stan, co robić i jak… Doświadczamy dużo napięć i trudności, a to może rodzić nieporozumienia i konflikty.  Co warto wiedzieć o warunkach dobrej, zdrowej rozmowy by lepiej się porozumieć? Jak prowadzić satysfakcjonujące rozmowy w tych czasach? Kiedy milczeć, a kiedy mówić?

Podczas warsztatów będziemy poszukiwać odpowiedzi na te pytania oraz dowiemy się jak dzięki komunikacji dbać o relacje.

Program warsztatów:
I. Sztuka rozmawiania – co utrudnia? Co przeszkadza?
– „szumy” i zakłócenia,
– bariery komunikacyjne.
II. Kwadrat wypowiedzi von Thuna:
– „czworo uszu” – jak słuchamy – co słyszymy,
– mówienie, przemawianie, przekonywanie… a rozmawianie,
– czy milczenie jest złotem,
– racje czy relacje?


Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem,

zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online. Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatu.

Zajęcia odbędą się w dniach 18-19 maja 2020 r.
18 maja 2020 r. – 11.00-14.00
19 maja 2020 r. – 11.00-14.00


Dla kogo?
Warsztat (8 godzin szkoleniowych) przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.
Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.


Warsztat organizowany jest w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl