KRAKÓW: JOGA – zajęcia online

Serdecznie zapraszamy pacjentów onkologicznych i ich bliskich do udziału
w bezpłatnych zajęciach jogi, które poprowadzą Maria Czubała i Urszula Głowicka.

Zajęcia realizowane są w ramach projektu Krakowskie Centrum Psychoonkologii
i przeznaczone są dla mieszkańców Krakowa.

Joga nie tylko rozciąga mięśnie czy poprawia mobilność stawów, ale również uspokaja i wycisza organizm. Dzięki odpowiednio dobranym pozycjom, wykonywanym w skupieniu i z uważnością, możemy lepiej poznać i zrozumieć potrzeby naszego ciała, a także poprawić oddech, skoncentrować umysł i się zrelaksować. Ćwicząc wspomagamy organizm w przywracaniu naturalnej równowagi – homeostazy. Stan spokoju, poczucie zatrzymania podczas praktyki wpływa również na lepsze radzenie sobie ze stresem i emocjami.

Podczas zajęć poznasz różne sekwencje (układy ćwiczeń), ćwiczenia oddechowe i relaksujące, które są szczególnie wskazane dla osób chorujących onkologicznie. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów od lat pracujących z osobami chorującymi na nowotwory.

O PROWADZĄCYCH:

Maria Czubała – dyplomowana nauczycielka hatha jogi. Swoją praktykę pogłębiała m.in w Instytucie Iyengara w Indiach, na kursach Faeqa Biria we Francji oraz warsztatach Rity Keller. Specjalizuje się w jodze terapeutycznej. Od ponad 15 lat prowadzi zajęcia dla osób po nowotworach i urazach narządów ruchu. Pracuje z aktorami, sportowcami, muzykami. Prowadzi regularne zajęcia specjalistyczne dla kobiet z zaburzeniami funkcjonowania układu hormonalnego. Od lat związana z Centrum Psychoonkologii UNICORN. Autorka książki pt. „Ćwiczenia psychofizyczne dla pacjentów onkologicznych inspirowane systemem hatha jogi”. Zajęcia jogi stają się dla niej platformą do dzielenia się z innymi nie tylko doświadczeniem, ale również radością praktyki.

Urszula Głowicka – dyplomowana nauczycielka jogi według metody Iyengara w stopniu Introductory II. Praktykuje jogę od 2005 roku, a uczy od 2009 roku. Prowadzi zajęcia w Centrum Psychoonkologii UNICORN. Swoją wiedzę pogłębia regularnie podczas warsztatów z wieloma świetnymi nauczycielami.  Z wykształcenia jest pedagogiem. Joga jest dla niej sposobem na życie, którym obdarowuje innych. Otworzyła ją na wiele rzeczy, ale przede wszystkim dała odwagę by iść za głosem serca i za tym, co naprawdę ważne. Wprowadziła w jej życie UWAŻNOŚĆ i CISZĘ, dzięki czemu zmieniła się jakość jej życia.

Terminy zajęć:
Zajęcia trwały 60 minut i odbywały się będą w piątki w formie transmisji live. Terminy zajęć:

15 maja (piątek) godz. 16.00
22 maja (piątek) godz. 16.00
29 maja (piątek) godz. 16.00
5 czerwca (piątek) godz. 16.00
12 czerwca (piątek) godz. 16.00
19 czerwca (piątek) godz. 16.00
26 czerwca (piątek) godz. 16.00

Uczestnicy będą mieć możliwość odtworzenia nagrań również w późniejszym – dogodnym dla siebie terminie i korzystania z nich w codziennej praktyce. Aby wziąć udział w zajęciach konieczny jest komputer/ telefon z dostępem do Internetu oraz założenie konta na wskazanej przez organizatora bezpłatnej platformie.

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin, mieszkańców Krakowa. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia.
Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ.

UWAGA! Zapisy zakończone – zajęcia jogi online odbywały się w maju i czerwcu 2020 r.

Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje.