ONLINE: Jak sobie pomóc, kiedy cierpisz? – warsztaty z psychologiem

Serdecznie zapraszamy na warsztaty online z psychologiem pt. „Jak sobie pomóc, kiedy cierpisz?”.

Cierpienie nie omija nikogo – może być większe, mniejsze, krótkotrwałe, długotrwałe… Nie chcemy go w naszym życiu, co wydaje się oczywiste, jednak cierpienie jest częścią życia.

Cierpienie to również temat tabu w naszych codziennych rozmowach. Temat, którego unikają media (poza jego sensacyjną stroną), uczymy się o nim niewiele w procesie edukacji – pojawia się najczęściej w kontekście literatury i historii.  Na jego temat każdy ma swoje zdanie i swoje doświadczenia. Niektórzy nauczyli się z nim lepiej lub gorzej radzić. Niektórzy „żyją cierpieniem” przez większość swojego życia.

Jeśli chciałbyś poeksplorować temat cierpienia, to zapraszamy Cię na warsztaty „Jak sobie pomóc, kiedy cierpisz?”.

Spotkania w kameralnej grupie pozwolą Ci:

  • poznać możliwości wspomagania siebie samego w cierpieniu,
  • doświadczyć chwil kluczowych dotyczących Twojego życia,
  • uświadomić sobie jak wielki potencjał tkwi w naszym umyśle,
  • skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych osób.

Prowadząca warsztaty będzie korzystać z pracy specjalistów m.in. Gabora Mate, Davida R. Hawkinsa,  Bruce D. Perry’ego, Viktora Frankla, Katie Byron, Kena Wilbera.


Prowadząca warsztaty:
Warsztaty poprowadzi Beata Pachońska –  psycholog z 25-letnim doświadczeniem, psychoonkolog z 10-letnim doświadczeniem. Prowadzi warsztaty, szkolenia, konsultacje i indywidualne sesje psychologiczne. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Unicorn od 2011 r.


Kiedy i gdzie?
Zajęcia odbędą się w wirtualnej przestrzeni z wykorzystaniem platformy Zoom. Nie rezygnujemy jednak z wysokiej jakości merytorycznej oraz standardu naszych warsztatów i również będziemy pracować w niewielkiej grupie warsztatowej. Daje to możliwość zbudowania wzajemnych relacji i uważności trenera na indywidualne potrzeby uczestnika, a uczestnikom zapewnia poczucie komfortu oraz pozwala na bycie aktywnym. Podczas warsztatów, tak jak w fizycznej przestrzeni, będą mieć Państwo możliwość pracy w mniejszych warsztatowych grupach, zobaczenia prezentacji czy materiałów audiowizualnych, a także bliższego poznania, nawiązania kontaktu, rozmowy z prowadzącym i innymi uczestnikami.

Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer, telefon lub tablet z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem. Otrzymają Państwo od nas instrukcję jak należy pobrać program i z niego korzystać. Jest on dość intuicyjny w obsłudze. Przed warsztatami zorganizujemy spotkanie testowe, na którym sprawdzimy oraz wyjaśnimy kwestie techniczne.

Termin
Warsztaty składają się z cyklu 5 spotkań w poniedziałki od 5 lutego do 4 marca 2024 r.
5 lutego – 17.30-20.00
12 lutego – 17.30-20.00
19 lutego – 17.30-20.00
26 lutego – 17.30-20.00
4 marca – 17.30-20.00


Jeśli jesteś zainteresowany warsztatami w innym terminie, również możesz uzupełnić formularz zapisu zaznaczając odpowiednią opcję. Powiadomimy Cię, kiedy odbędą się kolejne edycje.


Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w warsztatach, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Odezwiemy się i potwierdzimy zapis lub poinformujemy o wpisie na listę rezerwową na wskazany termin.


Dla kogo? 
Warsztat przeznaczony jest dla osób zainteresowanych tematyką zajęć. Zapraszamy osoby doświadczające chorób przewlekłych – w tym choroby nowotworowej, ale również ich bliskich. Pomaganie nie jest łatwe. Ważne jest, by wiedzieć jak być pomocnym, radzić sobie z poczuciem bezsilności czy lepiej zarządzać własnymi emocjami.


Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 400 zł + 23% VAT, czyli 492 zł (32 zł + VAT za godzinę zegarową). Płatność może zostać rozłożona na raty.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM uczestnictwa w zajęciach.

Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125