ONLINE: Leczenie raka jednym z życiowych doświadczeń? – warsztaty z elementami terapii simontonowskiej

Zapraszamy serdecznie na warsztaty online pt. „Co warto wiedzieć i umieć, by leczenie raka stało się jednym z życiowych (zamiast traumatycznych) doświadczeń?”- warsztaty psychoonkologiczne z elementami terapii simontonowskiej prowadzone przez Ewę Lewandowską.

Zapraszam na warsztaty online, których program jest efektem wielu lat doświadczeń mojej pracy terapeutycznej z osobami leczącymi się z raka i wychodzenia z innych trudnych doświadczeń. Warsztaty są kompilacją terapii simontonowskiej, badań naukowych, moich doświadczeń w pracy z klientami i wielu odkryć osób będących na drodze do zdrowia. Opierają się na terapii poznawczo-behawioralnej, wykorzystują techniki Neurolingwistycznego Programowania, łączą efektywne interwencje terapii ericksonowskiej i inne. Będzie to spotkanie osób poszukujących najlepszych praktyk i metod współczesnej psychologii XXI wieku, którzy chcą wiedzieć, w jaki sposób mogą swoje leczenie uczynić bardziej efektywnym, a ten moment w życiu zmienić z traumatycznego – w jedno z doświadczeń życiowych. Może trudne, ale uczące. To 4 dni odkrywania, jak praktyczna psychologia może pomóc poprawić jakość życia połączone z inspirującym spotkaniem innych osób, które też są w drodze do zdrowia.


Program:
1.) Czym jest stres dla naszego ciała, umysłu i emocji?
2.) Praktyczne umiejętności radzenia sobie ze stresem.
3.) Co robić w sytuacjach, które są źródłem stresu, by mobilizował zamiast szkodzić zdrowiu.
4.) Jak radzić sobie z trudnymi emocjami jak lęk, rozpacz, smutek, żal, złość?
5.) Poprawa jakości życia poprzez kreowanie dobrych pozytywnych emocji.
6.) Jak cieszyć się życiem pomimo choroby i trudów związanych z leczeniem?
7.) Techniki oddechowe – świadomy oddech i wprowadzenie do medytacji.
8.) Techniki KOTWICZENIA pozytywnych stanów emocjonalnych.
9.) Praktyczne techniki radzenia sobie z „czarnymi myślami”.
10.) Zamiana negatywnych scenariuszy przyszłości na wspierające proces zdrowienia.
11.) Język jako oprogramowanie naszego umysłu – jak go używać świadomie, by zmieniać emocje i zachowania.
12.) Praca z submodalnościami naszego myślenia, by zmieniać stany emocjonalne.
13.) Praca z przekonaniami/ nadawanie znaczeń/ zmiana kontekstu/ przeramowanie.
14.) Budowanie nowej osobistej filozofii życia, by doświadczenie choroby stało się LEKCJĄ zamiast traumy.
15.) Lęk przed śmiercią jako naturalna reakcja na zagrożenie – jak wykorzystać ten efekt, by transformować siebie i swoje doświadczenie życia.
16.) ŚMIECH – jako transformujące doświadczenie życia.
17.) Zaproszenie radości i wdzięczności, do swojej codzienności.
18.) Co jeszcze mogę zrobić dla mojej immunologii?
19.) Jak zadbać o swoje relacje z innymi, by środowisko społeczne uczynić wspierającym zdrowie?
20.) Komunikacja w rodzinie, z bliskimi i osobami udzielającymi wsparcia.
21.) Jak rozmawiać z osobami leczącymi się, by wspierać je jak najlepiej – efektywny wzorzec.
22.) Jak otworzyć się na otrzymywanie dobrego wsparcia i jak prosić o pomoc? Dlaczego to ważne?

Warsztaty to:
– 4 dni rozwijających doświadczeń i odkrywania jak praktyczna psychologia może pomóc poprawić jakość życia już teraz, a nie dopiero po chorobie,
– spotkanie innych osób, które też są w drodze do zdrowia,
– dzielenie się informacjami, doświadczeniami i wiedzą. 
„To spotkanie online, które zmieniło moje postrzeganie siebie, choroby, leczenia i w ogóle mojego życia”  – tak mówi większość uczestników ostatniego dnia.


Prowadzący warsztaty:

Ewa Lewandowska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowany terapeuta simontonowski. W ostatnich latach specjalizuje się w pracy  z osobami w kryzysie, szczególnie w obszarze wspierania procesów zdrowienia w sytuacji poważnych chorób. Z osobami z diagnozą onkologiczną pracuje z wykorzystaniem programu Carla O. Simontona, który jest jak mapa w podróży na ścieżce zdrowia.  Program ten, miedzy innymi opiera się na budowaniu 10 umiejętności  zdrowienia, uczy sposobów radzenia sobie ze stresem, z trudnymi emocjami i myślami. Daje wskazówki jak komunikować się z otoczeniem w tej sytuacji, jak stworzyć plan zdrowienia, wzmacnia nadzieję i zaufanie, uczy jak wzmacniać poziom energii i witalności życiowej.


Kiedy i gdzie?
Zajęcia odbędą się w wirtualnej przestrzeni z wykorzystaniem platformy Zoom. Nie rezygnujemy jednak z wysokiej jakości merytorycznej oraz standardu naszych warsztatów i również będziemy pracować w niewielkiej grupie warsztatowej. Daje to możliwość zbudowania wzajemnych relacji i uważności trenera na indywidualne potrzeby uczestnika, a uczestnikom zapewnia poczucie komfortu oraz pozwala na bycie aktywnym. Podczas warsztatów, tak jak w fizycznej przestrzeni, będą mieć Państwo możliwość pracy w mniejszych warsztatowych grupach, zobaczenia prezentacji czy materiałów audiowizualnych, a także bliższego poznania, nawiązania kontaktu, rozmowy z prowadzącym i innymi uczestnikami.

Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer, telefon, tablet z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem. Otrzymają Państwo od nas instrukcję jak należy pobrać program i z niego korzystać. Jest on dość intuicyjny w obsłudze. Przed warsztatami zorganizujemy spotkanie testowe, na którym sprawdzimy oraz wyjaśnimy kwestie techniczne.

26-29 lipca 2022 r. (32 h szkoleniowe)
26 lipca 2022 r. – 10.00-17.00 (13.00-14.00 przerwa)
27 lipca 2022 r. – 10.00-17.00 (13.00-14.00 przerwa)
28 lipca 2022 r. – 10.00-17.00 (13.00-14.00 przerwa)
29 lipca 2022 r. – 10.00-17.00 (13.00-14.00 przerwa)

Prosimy o rezerwację czasu tak, aby uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatu.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w innych terminach, uzupełnij formularz zapisu zaznaczając odpowiednią opcję, a poinformujemy Cię w pierwszej kolejności o nowych terminach warsztatów.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w warsztatach, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Odezwiemy się i potwierdzimy zapis lub poinformujemy o wpisie na listę rezerwową na wskazany termin.


Dla kogo? 
Warsztat (32 godziny szkoleniowe) przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich bliskich. Zapraszamy osoby doświadczające choroby nowotworowej, ale również tych, którzy je wspierają. Pomaganie nie jest łatwe. Ważne jest, by wiedzieć jak być pomocnym, radzić sobie z poczuciem bezsilności czy lepiej zarządzać własnymi emocjami. 


Co obejmuje warsztat?
Każdy uczestnik otrzyma możliwość udziału w warsztacie (32 godziny szkoleniowe) oraz materiały warsztatowe.

Warsztat jest częściowo współfinansowany przez uczestników – pozostałe koszty organizacji warsztatu pokrywa Fundacja Unicorn. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 360zł + 23% VAT, czyli 442,80 zł

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM uczestnictwa w zajęciach.

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125