WARSZAWA: Krytyk wewnętrzny – bezpłatne warsztaty online

Zapraszamy na warsztaty online „KRYTYK WEWNĘTRZNY – jak go rozpoznać, oswajać i sobie z nim radzić?”!

Głos krytyka wewnętrznego pojawia się dość wcześnie w naszym życiu i jest dziecięcym rozumieniem tego, co mówią do nas „autorytety”. Jest częścią naszego społecznego doświadczenia. Choć może mieć dobre intencje – wychowawcze, korygujące, jest destrukcyjny, nieprzyjazny i niszczący – wywołuje lęk, dyskomfort oraz depresyjnie nastraja. Krytyk wewnętrzny często mocno uaktywnia się w trakcie choroby onkologicznej i powrotu do zdrowia, kiedy spotykają nas nowe, trudne sytuacje oraz doświadczamy gorszego samopoczucia i ograniczeń fizycznych wynikających z procesu leczenia.

Krytyka wewnętrznego warto rozpoznać, oswajać, a czasem wręcz neutralizować – interpretować intencje, jednak posługiwać się w komentarzach wewnętrznych głosem, który ukształtował się później i jest bezpośrednio związany z naszym doświadczeniem osobistym. Ten naturalny głos jest w spójności z wiedzą o sobie, kompetencjami, przeżyciami – z tym naszym naturalnym wewnętrznym przyjacielem.

Podczas warsztatów dowiesz się m.in:
– po czym poznać głos krytyka wewnętrznego i jak go odróżnić od wynikającego z doświadczeń naturalnego wewnętrznego głosu,
– co to jest i jak działa monolog wewnętrzny,
– jakie elementy zawiera negatywny monolog wewnętrzny (negatywne zdanie na własny temat, wygórowane warunki zachowania się zgodnie ze sobą, katastrofizowanie, normy i powinności ograniczające prawo do asertywności, samokranie),
– jak tworzyć myśli, które mogą być antidotum i zdania realistyczne (wspierające),
– jakie są podobieństwa krytyka wewnętrznego do niezdrowej semantyki w programie Simontona i pracy z przekonaniami według Maxie C. Maultsbyego,
– jakie jest podejście psychologii dyskursywnej do wewnętrznych komentarzy.


Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem,

kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Do uczestnictwa w warsztatach wymagany jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju.

Terminy zajęć:

2-3 sierpnia 2022 r.

2 sierpnia 2022 r. – 9.00-12.00
3 sierpnia 2022 r. – 9.00-12.00

Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.


Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

UWAGA! Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów, psychoterapeutów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png


Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl