KRAKÓW: warsztaty online: „Terapia Simontonowska”

Warsztat realizowany jest w ramach projektu Krakowskie Centrum Psychoonkologii
i przeznaczony jest dla mieszkańców Krakowa.

Terapia Simontonowska jest programem dr Carla Simontona składającym się metod i technik poznawczo-behawioralnych o dowiedzionej skuteczności. Praca z przekonaniami pozwala na poprawę funkcjonowania emocjonalnego, poprawę jakości życia, a także osiąganie lepszych wyników terapii.

Podczas warsztatu dowiesz się m.in.:
– jak powstają myśli i emocje,
– jak wpływać na przekonania i postawy,
– jak zdrowo myśleć i wspierać swój układ odpornościowy,
– jak radzić sobie ze stresem oraz trudnymi emocjami (poczucie winy, lęk, uraza, złość, zamartwianie się),
– jak wprowadzać zdrowe nawyki do stylu życia,
– na czym polega mądre wsparcie.

Terapia Simontonowska jest oparta na teorii uczenia się – wychodzi z założenia, że każdy posiada różne, wykształcone w toku życia przekonania i postawy, które wpływają na powstawanie emocji i podejmowane działania, a czasem powodują wysoki poziom dystresu emocjonalnego. W Terapii Simontonowskiej formułowanie zdrowych przekonań i postaw oraz budowanie nadziei jest głównym celem interwencji terapeutycznej. Częścią interwencji jest również modyfikacja stylu życia na zdrowszy oraz szeroko pojęta profilaktyka.

Wyjątkową cechą charakterystyczną Terapii Simonowskiej jest kształtowanie umiejętności samopomocowych. Po zakończeniu terapii uczestnicy będą potrafili sami sobie pomóc w różnych sytuacjach, już bez konieczności interwencji psychologicznej. 

Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online. Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer (lub telefon komórkowy, tablet) z dostępem do internetu, kamerą i mikrofonem. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.

TERMINY:

26-31 października 2020 r.
26 października (poniedziałek) godz. 9.00-12.30
27 października (wtorek) godz. 9.00-12.30
28 października (środa) godz. 9.00-12.30
29 października (czwartek) godz. 12.00-15.30
30 października (piątek) godz. 9.00-12.30
31 października (sobota) godz. 9.00-12.30

2-6 listopada 2020 r.

2 listopada (poniedziałek) godz. 9.00-13.00
3 listopada (wtorek) godz. 9.00-13.00
4 listopada (środa) godz. 9.00-13.00
5 listopada (czwartek) godz. 9.00-13.00
6 listopada (piątek) godz. 9.00-13.00

Prowadząca warsztaty:

Iwona Nawara – specjalista psychologii klinicznej, psychoonkolog, terapeuta, superwizor i trener Terapii Simontonowskiej oraz Racjonalnej Terapii Zachowania. Dyrektor Centrum Psychoonkologii Unicorn.

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie, mieszkańców Krakowa. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów będą mogły skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich jednak pierwszeństwo udziału będą miały osoby z diagnozą choroby.

UWAGA: ZAPISY ZAKOŃCZONE W DN. 02.11.2020 r.

Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ.

Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.