KRAKÓW: Mosty zamiast murów, czyli jak budować i pielęgnować zdrowe relacje

Warsztat realizowany jest w ramach projektu Krakowskie Centrum Psychoonkologii
i przeznaczony jest dla mieszkańców Krakowa.

Matki i teściowe, córki i ich mężowie,  nasze żony lub mężowie, ojcowie, teściowie, synowie i ich żony,  wnuki, przyjaciele, partnerzy, koledzy z pracy, sąsiedzi – wiele naszych relacji z innymi jest dość trudnych. Choć tęsknimy za bliskimi relacjami, to często właśnie one przynoszą dużo nieporozumień, a nawet cierpienia.

W chorobie nowotworowej wiele relacji ulega reorganizacji, zmienia się ich struktura i dynamika. Osobie chorującej i jej bliskim towarzyszą różne emocje, myśli, oczekiwania, które mogą powodować strach, zagubienie, stres, gniew, frustracje, przeciążenie, poczucie winy lub inne napięcia w naszych relacjach. Odpowiednia, szczera komunikacja może być jednak sposobem na wzmocnienie i pogłębienie relacji, pomagać w budowaniu mostów, a nie murów pomiędzy nami i naszymi bliskimi.

Jak dbać o więzi z rodziną, przyjaciółmi? Jak rozwijać znajomości, by były one trwałe? Jak mówić o tym, gdy jest dobrze lub gdy nam coś nie odpowiada? W jaki sposób doceniać naszych bliskich?

Wierzę, że jeśli istnieje Bóg, to jest on w każdym z nas, nie w tobie i we mnie, ale w tej małej przestrzeni pomiędzy nami. Jeżeli na tym świecie istnieje jakaś magia, to jest ona próbą zrozumienia kogoś, podzielenia się czymś. Wiem, to prawie niemożliwe, ale co z tego, ważne żeby próbować.

Richard Linklater i Kim Krizan

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem,

kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.

MIEJSCE:
Centrum Psychoonkologii UNICORN, ul. Zielony Dół 4 w Krakowie

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin, mieszkańców Krakowa. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju.

TERMIN ZAJĘĆ:
24 listopada 2023 r. (piątek) godz. 13.00-19.00.

Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ:

Zapisy zakończono w dn. 24.11.2023 r.

Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.