ONLINE: Świadomy oddech – warsztaty relaksacyjne

Zapraszamy na cykl warsztatów relaksacyjnych online z psychologiem pt. „Świadomy oddech”!

Techniki oddechowe, czyli specjalne sposoby oddychania w świadomy sposób, pomagają redukować stres, radzić sobie z trudnymi emocjami, a także wspierają funkcjonowanie naszego organizmu. Te metody – nazywane też technikami relaksu, wydają się być tak proste, że trudno uwierzyć w ich skuteczność. Jednak wiele osób, które próbowało z nich skorzystać ma sporo trudności w zbudowaniu tej umiejętności. Nie chodzi tu o umiejętność oddychania samą w sobie, która polega na nabieraniu i wypuszczaniu powietrza, tylko TAKIEGO ODDYCHANIA, który wnosi SPOKÓJ do naszego ciała i życia.

Największą trudnością jest zbudowanie Nawyku Świadomego Oddychania, który pozwoli w codziennym życiu przywracać naszemu organizmowi stan równowagi różnych układów i funkcji, ale także utrzymać go w momentach szczególnie trudnych w życiu, które (chcemy, czy nie) po prostu są nam dane.


Aby ten nawyk zbudować, zapraszamy na wspólną LETNIĄ praktykę Świadomego Oddechu – online, która odbywać się będzie cyklicznie w poniedziałki na żywo.


Ramowy plan każdych zajęć:
1.) Krótki wstęp z elementami nowej wiedzy,
2.) Sesja oddechowa prowadzona z instrukcją głosową.
3.) Sesja pytań i odpowiedzi.

Sesje oddechowe będą nagrywane i będzie można je odsłuchać oraz skorzystać z nich w innym czasie, ale przede wszystkim korzystać z nich w codziennej praktyce jako wsparcie w budowaniu nowej umiejętności.


Zapraszamy osoby, dla których temat jest zupełnie nowy, a także tych, którzy praktykują i chcą się rozwijać lub podzielić swoimi doświadczeniami.


Prowadzący:

Ewa Lewandowska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowany terapeuta simontonowski. W ostatnich latach specjalizuje się w pracy  z osobami w kryzysie, szczególnie w obszarze wspierania procesów zdrowienia w sytuacji poważnych chorób. Z osobami z diagnozą onkologiczną pracuje z wykorzystaniem programu Carla O. Simontona, który jest jak mapa w podróży na ścieżce zdrowia. Od kilku lat praktykuje Qigong oraz praktyki oddechowe, które uważa za efektywny sposób na uzyskanie relaksu, równowagi i odbudowania swoich sił witalnych.


Kiedy i gdzie?


Zajęcia odbędą się w wirtualnej przestrzeni z wykorzystaniem platformy Zoom. Nie rezygnujemy jednak z wysokiej jakości merytorycznej oraz standardu naszych warsztatów i również będziemy pracować w niewielkiej grupie warsztatowej. Daje to możliwość zbudowania wzajemnych relacji i uważności trenera na indywidualne potrzeby uczestnika, a uczestnikom zapewnia poczucie komfortu oraz pozwala na bycie aktywnym. Podczas warsztatów, tak jak w fizycznej przestrzeni, będą mieć Państwo możliwość pracy w mniejszych warsztatowych grupach, zobaczenia prezentacji czy materiałów audiowizualnych, a także bliższego poznania, nawiązania kontaktu, rozmowy z prowadzącym i innymi uczestnikami.

Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer, telefon, tablet z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem. Otrzymają Państwo od nas instrukcję jak należy pobrać program i z niego korzystać. Jest on dość intuicyjny w obsłudze. Przed warsztatami zorganizujemy spotkanie testowe, na którym sprawdzimy oraz wyjaśnimy kwestie techniczne.

Terminy:

Zajęcia odbywać się będą cyklicznie w poniedziałki w godzinach 9.00-10.30.

3 czerwca – 8 lipca 2024 r.
3 czerwca – 9.00-10.30
10 czerwca – 9.00-10.30
17 czerwca – 9.00-10.30
1 lipca – 9.00-10.30
8 lipca – 9.00-10.30

Sesje oddechowe będą nagrywane, aby można je było odsłuchać i skorzystać z nich w codziennej praktyce, jako wsparcie w budowaniu nowej umiejętności.


Dla kogo?

Cykl spotkań przeznaczony jest dla osób zainteresowanych tematyką zajęć.


Zapisz się!

Warsztat jest częściowo współfinansowany przez uczestników. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 200 zł + 23% vat, czyli 246 zł. Pozostałe koszty organizacji warsztatu pokrywa Fundacja Unicorn. Zapisy na warsztaty odbywają się przez FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM uczestnictwa w zajęciach.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl