KRAKÓW: Konflikt – jak sobie z nim zdrowo radzić?

Warsztat realizowany jest w ramach projektu Krakowskie Centrum Psychoonkologii
i przeznaczony jest dla mieszkańców Krakowa.

Czy konflikty są złe? Czy lepiej ich unikać? Czy szkodzą współpracy i budowaniu relacji? Odpowiedzi na te pytania pozornie wydają się dość proste.

Z sytuacjami konfliktowymi spotykamy się każdego dnia. Doświadczenie choroby nowotworowej (zarówno swojej jak i bliskiego) wiąże się np. ze zmianami funkcjonowaniu rodziny, nowym podziałem obowiązków, brakiem zgody na pewne ograniczenia, potrzebą zapewnienia lub otrzymania wsparcia emocjonalnego, informacyjnego czy materialnego. Dodatkowo możemy odczuwać rozdrażnienie, bezradność, znużenie. Może to prowadzić do różnego rodzaju napięć i konfliktów. Podczas warsztatów zastanowimy się, jak sobie z nimi radzić.

Konflikt jest efektem pewnej różnicy czy sprzeczności interesów. Często bywa demonizowany, jednak podczas warsztatów spojrzymy na niego jak na zjawisko naturalne, które pojawia się w każdej grupie czy relacji. Jego wyeliminowanie nie jest możliwe, a co może być zaskakujące, nie jest też czymś, co nam służy. Reakcje na nieporozumienia są często wypadkową naszych nawyków czy stereotypów. Jak możemy je zmieniać, kształtować? Czy konflikt może być czymś niosącym wartość?

Podczas zajęć poznasz najczęściej występujące źródła konfliktów oraz spojrzysz na sytuacje konfliktowe z różnych perspektyw. Dowiesz się, co możesz zrobić w sytuacji, gdy pojawiają się różnego rodzaju nieporozumienia. Zastanowimy się również czy walka lub negocjowanie to dobre strategie, czy przekonywanie, forsowanie swojego stanowiska i wywieranie presji jest skuteczne. Rozważymy także czy osiągnięcie „niekwestionowanego zwycięstwa” jest prawdziwym zwycięstwem. : )

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem,

kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.

MIEJSCE:
Centrum Psychoonkologii UNICORN, ul. Zielony Dół 4 w Krakowie

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin, mieszkańców Krakowa. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju.

TERMIN ZAJĘĆ:
16 lutego 2024 r. (piątek) godz. 14.00-20.00.

Zapisz się!
Aby się zapisać wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Zapisy zakończono.

Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.