WARSZAWA: Jestem po leczeniu i co dalej? – warsztaty psychologiczne

Serdecznie zapraszamy na dwudniowe warsztaty psychologiczne w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie pt. „Jestem po leczeniu i co dalej? – jak uwalniać się od lęku przed nawrotem i cieszyć się życiem”!

Jesteś po leczeniu onkologicznym. Zakończyły się intensywne  procedury, badania, wizyty, specjalne diety, ale żaden lekarz nie powiedział wprost: „Jesteś zdrowa/zdrowy!”. W Twojej głowie pojawia się myśl, że choroba może wrócić. Nawet jeśli lekarz powiedział, że leczenie się zakończyło, to perspektywa badań kontrolnych przez 5 lat uruchamia myślenie, że to nie koniec… Zaczynają mnożyć się pytania, wątpliwości i lęki. Zastanawiasz się, co możesz dla swojego organizmu zrobić, żeby sobie pomóc, a czego lepiej unikać, żeby sobie nie zaszkodzić. Jeśli chcesz uwolnić się od lęku przed nawrotem, stworzyć osobisty plan zdrowienia i cieszyć się życiem, te warsztaty są właśnie dla Ciebie!


Cel warsztatu, czyli czego się dowiesz i nauczysz?
Po zakończeniu leczenia pojawia się wiele pytań i dylematów. W trakcie warsztatu postawimy te pytania i będziemy odkrywać odpowiedzi, które będą służyć wspieraniu zdrowia. Odpowiedzi będą oparte na wiedzy, która jest efektem badań, nauki i doświadczeń osób, które przeszły chorobę nowotworową.

Uczestnicząc w warsztatach dowiesz się m.in.:

 • Jak poprawić jakość życia po chorobie?
 • Jak wracać po leczeniu do codziennej aktywności?
 • Jak wprowadzić do swojego życia więcej spokoju i radości?
 • Jak radzić sobie z lękiem przed nawrotem?
 • Zbudujesz również swój osobisty plan zdrowienia oraz nauczysz się jak stawiać cele, aby optymalizować ich realizację.

Program warsztatów:

 1. Radzenie sobie ze stresem w różnych życiowych sytuacjach.
 2. Co jest stresem realnym, a co mentalnym.
 3. Sposoby uwalniania się od lęku przed nawrotem.
 4. Wgląd w osobistą, aktualną hierarchię wartości. 
 5. Zarządzanie swoim czasem (a raczej sobą w czasie), aby doświadczać więcej spokoju.
 6. Budowanie 2-letniego planu zdrowienia zgodnie z koncepcją Terapii Simonotnowskiej.
 7. Umiejętność stawiania celów w taki sposób, aby optymalizować ich realizację bez stresu i negatywnych emocji.
 8. Umiejętność NIEprzywiązywania się do wyniku.
 9. Odnawianie zasobów, czyli jak wprowadzać więcej spokoju i radości do codziennego życia.

Prowadzący:

Ewa Lewandowska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowany terapeuta simontonowski. W ostatnich latach specjalizuje się w pracy  z osobami w kryzysie, szczególnie w obszarze wspierania procesów zdrowienia w sytuacji poważnych chorób. Z osobami z diagnozą onkologiczną pracuje z wykorzystaniem programu Carla O. Simontona, który jest jak mapa w podróży na ścieżce zdrowia.  Program ten, miedzy innymi opiera się na budowaniu 10 umiejętności  zdrowienia, uczy sposobów radzenia sobie ze stresem, z trudnymi emocjami i myślami. Daje wskazówki jak komunikować się z otoczeniem w tej sytuacji, jak stworzyć plan zdrowienia, wzmacnia nadzieję i zaufanie, uczy jak wzmacniać poziom energii i witalności życiowej.


Kiedy i gdzie?
Zajęcia odbywają się w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie (ul. Piękna 19 B, Warszawa). Bardzo prosimy o rezerwację czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatu.

Termin:
26-27 czerwca 2024 r.
26 czerwca 2024 r. – 9.30-15.30
27 czerwca 2024 r. – 9.30-15.30


Dla kogo? 
Warsztat przeznaczony jest dla osób z doświadczeniem choroby nowotworowej (lub innej choroby przewlekłej, niepełnosprawności) i ich bliskich. Zapraszamy szczególnie osoby w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia, ale również w trakcie leczenia, które chcą wiedzieć jak poukładać rzeczywistość po chorobie. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich oraz osoby doświadczające innej choroby przewlekłej.


Co obejmuje warsztat?
Każdy uczestnik otrzyma możliwość udziału w warsztacie psychologicznym z doświadczonym psychologiem, materiały warsztatowe oraz przerwę kawową.


Zapisz się!

Warsztat jest częściowo współfinansowany przez uczestników. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 350 zł + 23% VAT, czyli 430,50 zł. Pozostałe koszty organizacji warsztatu pokrywa Fundacja Unicorn. Zapisy na warsztaty odbywają się przez FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM uczestnictwa w zajęciach.

Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl