Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla pacjentów hematoonkologicznych i ich bliskich – projekt z DKMS

Serdecznie zapraszamy pacjentów hematoonkologicznych i ich bliskich na bezpłatne konsultacje psychologiczne ONLINE w ramach projektu finansowanego ze środków Dotacji Fundacji DKMS!

Dlaczego warto skorzystać?

Diagnoza choroby nowotworowej stanowi wyzwanie dla chorego i jego otoczenia społecznego. Pojawia się mnóstwo pytań bez odpowiedzi, rozpacz, strach, bezradność, samotność i inne trudne emocje. Ważne, by w takich chwilach pacjent i jego bliscy nie byli pozostawieni sami sobie, lecz by wiedzieli, że mogą otrzymać bezpłatną, fachową pomoc i wsparcie.

Psychoonkologia to dziedzina medycyny, która w ostatnim okresie liczy się coraz bardziej w leczeniu chorób nowotworowych. Wsparcie psychologiczne pacjentów stanowi ważne uzupełnienie leczenia medycznego oraz ogromną podporę dla bliskich towarzyszących chorym. W wielu krajach Europy i świata jest standardem pomocy choremu onkologicznie.

Skorzystanie z pomocy psychologicznej pomaga osobom chorym onkologicznie oraz osobom wspierającym w odzyskaniu równowagi emocjonalnej, rozwiązywaniu problemów, poprawia stan psychofizyczny oraz funkcjonowanie społeczne chorego i jego bliskich, uczy radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami, wzmacnia postawy podtrzymujące aktywność życiową i społeczną, zwiększa motywację do powrotu do pełnienia ról życiowych.

Gdzie?

Konsultacje odbywają się online (telefonicznie lub przez komunikatory).

Dla kogo?

Z bezpłatnych konsultacji z psychologiem mogą skorzystać osoby z doświadczeniem nowotworów hematoonkologicznych (w trakcie diagnozy, na każdym etapie leczenia, ale także osoby w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia) oraz ich bliscy.

Zapisy

Osoby zainteresowane skorzystaniem z konsultacji, bardzo prosimy o uzupełnienie FORMULARZA ZAPISU.


Osoby chorujące na inne nowotwory również mogą skorzystać ze wsparcia psychologicznego. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie: KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl


Projekt finansowany ze środków Dotacji Fundacji DKMS