Jak możemy Ci pomóc?

 Stowarzyszenie UNICORN prowadzi dwa miejsca, w których można skorzystać z pomocy specjalistów.

Centrum Psychoonkologii UNICORN przy ul. Zielony Dól 4 w Krakowie

Istotą propozycji Centrum Psychoonkologii jest edukacja, rehabilitacja i poprawa komfortu emocjonalnego pacjentów, co może wpływać na zdrowienie i lepszą jakość życia chorego. Organizowane zajęcia pomagają ich uczestnikom zrozumieć, że chorzy sami dla siebie są wartością, a także przypominają o istnieniu innych obszarów życia, o których w związku z chorobą niekiedy zupełnie zapomnieli. Ponieważ choroba nowotworowa dotyka nie tylko samego pacjenta, ale także i jego rodzinę, naszą pomoc kierujemy zarówno do chorych, jak również ich bliskich.

  • Psychoonkologiczne turnusy rehabilitacyje: warsztaty terapii Simontonowskiej dla osób chorych i ich bliskich.

W programie grupowe zajęcia z psychologiem, instruktorem zajęć ruchowych oraz choreoterapeutą oraz indywidualne konsultacje z psychologiem.

  • Psychoonkologiczne turnusy rehabilitacyje: wielospecjalistyczne warsztaty  dla osób chorych na nowotwory oraz ich bliskich.

„Nie tylko leki leczą” – w programie grupowe zajęcia z psychologiem, lekarzem onkologiem, dietetykiem, choreoterapeutą i muzykoterapeutą oraz zajęcia ruchowe.

Spotkania, warsztaty, konsultacje w siedzibie Stowarzyszenia na ul. Kopernika 19E

Siedziba na ul. Kopernika to miejsce, gdzie odbywają się stacjonarne zajęcia. Są one bezpłatne i skorzystać może z nich każdy kto zmaga się z chorobą nowotworową lub osoba wspierająca chorego. Opis zajęć oraz harmonogram można znaleźć na stronie:

Możesz skorzystać z indywidaulne, bezpłatnego wsparcia, jakim jest rozmowa z psychoonkologiem, który pomaga poukładać sobie życie po diagnozie i wspiera w powrocie do zdrowia.

  • Warsztaty i wykłady

Prowadzimy szereg zajęć grupowych, w których uczestnictwo jest bezpłatne. Są to zarówno wykłady, np. z diety antynowotworowej, jak i warsztaty psychologiczne np. dobrostan społeczny.

  • Grupowe zajęcia ruchowe

Ruch jest również ważnym elementem powrotu do zdrowia, dlatego też prowadzimy bezpłatne zajęcia ruchowe np. taniec brzucha, pilates czy nordic walking.

Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel: +48 12 425 11 02