Turnusy Rehabilitacyjne

Zapraszamy pacjentów onkologicznych oraz ich bliskich z terenu całej Polski na kilkudniowe zajęcia z różnymi specjalistami, m.in: psychoonkologiem, dietetykiem, onkologiem, instruktorem zajęć ruchowych. Pierwsze w Polsce stacjonarne Centrum Psychoonkologii UNICORN mieści się w Krakowie.

Zapraszamy Państwa do Centrum Psychoonkologii UNICORN w Krakowie
na WARSZTATY TERAPII SIMONTONOWSKIEJ
5-dniowe – turnusy rehabilitacji psychofizycznej
dla osób chorych onkologicznie i ich bliskich 

Terapia Simontonowska jest programem stworzonym przez amerykańskiego onkologa i psychoterapeutę –  dr Carla Simontona.  Skierowana jest  szczególnie do osób doświadczających choroby nowotworowej oraz ich bliskich osób wspierających. Składa się z poznawczo-behawioralnych technik i metod pomocy psychologicznej o dowiedzionej skuteczności,  które wpływają  na poprawę dobrostanu psychofizycznego. Podstawowym celem Terapii Simontonowskiej jest wpływ na poprawę funkcjonowania emocjonalnego, poprawę jakości życia, a także osiąganie lepszych wyników terapii.

Podczas warsztatu dowiesz się m.in.:
– jak powstają myśli i emocje,
– jak wpływać na przekonania i postawy,
– jak zdrowo myśleć i wspierać swój układ odpornościowy,
– jak radzić sobie ze stresem oraz trudnymi emocjami (poczucie winy, lęk, uraza, złość, zamartwianie się),
– jak wprowadzać zdrowe nawyki do stylu życia,
– na czym polega mądre wsparcie
– co to są umiejętności zdrowienia

Terapia Simontonowska jest oparta na teorii uczenia się – wychodzi z założenia, że każdy posiada różne, wykształcone w toku życia przekonania i postawy, które wpływają na powstawanie emocji i podejmowane działania, a czasem powodują wysoki poziom dystresu emocjonalnego. W Terapii Simontonowskiej formułowanie zdrowych przekonań i postaw oraz budowanie nadziei jest głównym celem interwencji terapeutycznej. Częścią interwencji jest również modyfikacja stylu życia na zdrowszy oraz szeroko pojęta profilaktyka zdrowia psychicznego.

Wyjątkową cechą charakterystyczną Terapii Simonowskiej jest kształtowanie umiejętności samopomocowych. Po zakończeniu terapii uczestnicy znają metody, których samodzielne stosowanie umożliwia radzenie sobie z kryzysami emocjonalnymi i wpływa znacząco na poprawę jakości życia.

Więcej informacji o Terapii Simontonowskiej na stronie.

Tutaj możesz obejrzeć film.

Zobacz również opinie uczestników naszych warsztatów oraz zdjęcia Centrum Psychoonkologii – poniżej.

W PROGRAMIE KRAKOWSKICH WARSZTATÓW TERAPII SIMONTONOWSKIEJ

  • 32 h zajęć psychologicznych opartych na terapii Dr Carla Simontona
  • 6 h zajęć ruchowych (elementy jogi, pilatesu, nordic walking)
  • inne formy terapii –  np. muzykoterapia, choreoterapia, arteterapia, mindfullnes
  • zwiedzanie ciekawych zakątków Krakowa

Zapraszamy osoby doświadczające choroby nowotworowej, ale również członków ich rodzin – bliskich. Pomaganie nie jest łatwe. Ważne jest, by wiedzieć jak być pomocnym, radzić sobie z poczuciem bezsilności czy lepiej zarządzać własnymi emocjami.

Zapisz się tutaj.


Prowadząca warsztaty:

Iwona Nawara – specjalista psychologii klinicznej, psychoonkolog, terapeuta, superwizor i trener Terapii Simontonowskiej oraz Racjonalnej Terapii Zachowania.

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem: REGULAMIN UDZIAŁU W ZAJĘCIACH. Zapis na warsztaty jest równoznaczny z zapoznaniem się oraz akceptacją jego treści.

Ilość miejsc ograniczona o przyjęciu na turnusy decyduje kolejność zgłoszeń.

Opinie uczestników: 

Podczas pobytu w „Centrum Psychoonkologii UNICORN” dzięki osobom prowadzącym zajęcia poczułam się jak w „magicznym miejscu”. Nie zapomnę tych cudownym chwil, uczestników oraz uzyskanej wiedzy. Myślę, że każda osoba mierząca się z chorobą onkologiczną powinna przejść takie warsztaty. To był czas tylko i wyłącznie dla mnie. Najbardziej podobały mi się zajęcia z psychologiem, gdyż pozwoliły mi na zmianę myślenia na ZDROWE. Zajęcia ruchowe z instruktorem są dla mnie bodźcem i utrwalania tego w życiu codziennym. Pozostałe zajęcia były również bardzo wartościowe. Dziękuję 😊

 

Zajęcia bardzo interesujące, znakomicie przygotowane zarówno przez osoby prowadzące jak i personel pomocniczy. Bardzo trafny dobór tematyki i indywidualne podejście do każdej z osób uczestniczących w zajęciach. Dodanie elementów ruchowego zaangażowania uczestników oraz umożliwienie zobaczenia Krakowa również oceniam jako bardzo wartościowe.  Zajęcia muzyczne angażujące uczestników oraz zajęcia terapii sztuką pozwalały na poszerzenie problematyki prezentowanej na zajęciach. Warunki mieszkaniowe, a także wyżywienie – bardzo dobre.

 

Potrzebujemy nowego stylu prowadzenia warsztatów. Przekonałam się, że refleksja nad sobą i swoimi problemami wyzwala aktywność i daje możliwość wyboru sposobów poprawy jakości życia oraz przełamywanie schematów. Dzięki warsztatom zobaczyłam zbiorowy portret jakże różnych osób i poznałam uzdrawiającą moc rozmowy na temat drogi – od diagnozy, poprzez zdrowienie, do śmierci. Udział w warsztatach prowadzonych przez UNICORN ma wartość nieocenioną, ponieważ:
– grupa daje wsparcie
– można wymienić doświadczenia
– prowadzący zajęcia są znakomitymi profesjonalistami, a przy tym potrafią okazać serce.

 

Oceniam całokształt pobytu w Centrum w sakli od 1 do 10 na 10+! Wspaniali ludzie, wspaniałe zajęcia i bardzo dobre warunki bytowe. Wynoszę stąd bardzo dużo dobra i pozytywnej energii. Jestem za to wszystko bardzo wdzięczna i będę marzyć, aby tu jeszcze wrócić, bo takich ludzi jak: p. Iwonka, p. Maria, p. Janek, p. Adam, p. Ewa, p. Agnieszka i p. Gabrysia nie spotyka się każdego dnia, a bardzo by się chciało. Żadne słowo DZIĘKUJĘ nie odzwierciedla tego, co czuję. Wszystko było ważne, ciekawe, wskazane i oczekiwane. Każdy dzień dawał mi coś nowego, pięknego, doświadczałam czegoś, czego nigdy nie zapomnę.

 

Warsztaty zorganizowane bardzo profesjonalnie. Poziom wykładów oraz zajęć dodatkowych na bardzo wysokim poziomie. Wiedza wykładowców bardzo rozległa, a sposób przekazania jej uczestnikom warsztatów bardzo przystępny i interesujący. Każdy prowadzący to osobowość, która potrafi zainteresować kursantów daną dziedziną wiedzy. Dla mnie najważniejsze było uczestniczenie w zajęciach ruchowych. Osobowość p. Marii, jej profesjonalizm oraz indywidualne podejście do każdego uczestnika sprawiło, że będę dalej ćwiczyć w domu. Wykłady p. Iwony wyjaśniły mi wiele zagadnień psychologicznych, z którymi miałam osobiste problemy. Warsztaty są godne polecenia. Różnorodność zajęć sprawiam że nie ma czasu na znudzenie się tematami. Zajęcia prowadzone przez doskonałych fachowców pozwalają oswoić się z trudnymi tematami, a sposób prowadzenia zajęć dodatkowych skłania do pogłębiania i testowania nowych umiejętności.

 

Jestem bardzo zadowolona, że odważyłam się i przyjechałam na warsztaty. Prowadzącą warsztaty psychologiczne w bardzo zrozumiały, obrazowy i profesjonalny sposób przeprowadziła spotkania. Uświadomiła i dała do ręki narzędzia do poprawy jakości życia. Ćwiczenia ruchowe oraz spacery wskazały jak mogę poprawić w prosty sposób swoje życie.

 

Warsztaty cudowne bo pobudzające do myślenia ale równocześnie wyciszające. Zabieram ogrom wiedzy i technik, których będę używać aby podnieść jakość życia.

 

Są to znakomite, prowadzone przez profesjonalistów zajęcia. Turnus był ciekawy dzięki różnorodności osób, które brały w nim udział oraz dzięki ich otwartości. Podobało mi się elastyczne podejście wszystkich prowadzących, życzliwość wszystkich pracowników, bardzo dobra atmosfera – spokój jaki emituje to miejsce. Najważniejsza jest tematyka psychologiczna, bo ona jest kluczem do zmiany swojego podejścia, do naprawy jakości życia. Pani Iwona robi to bardzo dobrze: jest naturalna, nie stwarza barier, dba o rozumienie tematu, literaturę, samopoczucie uczestników. Inne zajęcia też są bardzo potrzebne: gimnastyka, nordic walking, zajęcia muzyczne były ekstra. 😊 Polecam gorąco wszystkim.

 

Uważam warsztaty za wspaniałą terapię, leczenie. Każdy chorujący lub wspierający powinien mieć możliwość uczestniczenia. Prowadząca Iwona zostanie w moim sercu i głowie na bardzo długi czas. Kontakt z Iwoną i Adamem, prowadzącym zajęcia muzyczne, otworzył mi mózg, oczy i wszystko, co było zamknięte na pomyślność. Na tę chwilę chcę i będę się starała żyć najlepiej jak potrafię. Jeśli tylko będę mogła – chętnie wrócę tutaj, a na pewno polecę innym potrzebującym.

 

Warsztaty przerosły moje oczekiwania. Znalazłam tu pomoc i myślę, że teraz poradzę sobie z emocjami. Poczułam odrobinę spokoju, wiem, że aby było go więcej przede mną dużo pracy. Przyjechałam tu, aby dowiedzieć się co mogę zrobić aby myśleć inaczej, jak nie myśleć o najgorszych scenariuszach. Bardzo podobał mi się sposób prowadzenia zajęć przez Iwonę. Przekaz był analityczny, zrozumiały. Podobały mi się wymiany zdań, ponieważ poznałam poglądy innych ludzi, dotkniętych chorobą nowotworową.

 

Warsztaty były wspaniałym czasem – choć niełatwym. To był czas na zastanowienie się nad sobą, swoim postępowaniem, wyrażaniem siebie, swoich emocji i myśli. Czas inspiracji i wprowadzania zmian. Czas poszerzania horyzontów. Dziękuję za to, że istnieje taki Ośrodek. Myślę, że korzystnie byłoby gdyby takich miejsc było więcej.