KRAKÓW: Krytyk wewnętrzny – bezpłatne warsztaty online

Warsztat realizowany jest w ramach projektu Krakowskie Centrum Psychoonkologii
i przeznaczony jest dla mieszkańców Krakowa.

Głos krytyka wewnętrznego pojawia się dość wcześnie w naszym życiu i jest dziecięcym rozumieniem tego, co mówią do nas „autorytety”. Jest częścią naszego społecznego doświadczenia. Choć może mieć dobre intencje – wychowawcze, korygujące, jest destrukcyjny, nieprzyjazny i niszczący – wywołuje lęk, dyskomfort oraz depresyjnie nastraja. Krytyk wewnętrzny często mocno uaktywnia się w trakcie choroby onkologicznej i powrotu do zdrowia, kiedy spotykają nas nowe, trudne sytuacje oraz doświadczamy gorszego samopoczucia i ograniczeń fizycznych wynikających z procesu leczenia.

Krytyka wewnętrznego warto rozpoznać, oswajać, a czasem wręcz neutralizować – interpretować intencje, jednak posługiwać się w komentarzach wewnętrznych głosem, który ukształtował się później i jest bezpośrednio związany z naszym doświadczeniem osobistym. Ten naturalny głos jest w spójności z wiedzą o sobie, kompetencjami, przeżyciami – z tym naszym naturalnym wewnętrznym przyjacielem.

Podczas warsztatów dowiesz się m.in:
– po czym poznać głos krytyka wewnętrznego i jak go odróżnić od wynikającego z doświadczeń naturalnego wewnętrznego głosu,
– co to jest i jak działa monolog wewnętrzny,
– jakie elementy zawiera negatywny monolog wewnętrzny (negatywne zdanie na własny temat, wygórowane warunki zachowania się zgodnie ze sobą, katastrofizowanie, normy i powinności ograniczające prawo do asertywności, samokranie),
– jak tworzyć myśli, które mogą być antidotum i zdania realistyczne (wspierające),
– jakie są podobieństwa krytyka wewnętrznego do niezdrowej semantyki w programie Simontona i pracy z przekonaniami według Maxie C. Maultsbyego,
– jakie jest podejście psychologii dyskursywnej do wewnętrznych komentarzy.

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem,

kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.

Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online. Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer (lub telefon komórkowy, tablet) z dostępem do internetu, kamerą i mikrofonem. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.

TERMIN ZAJĘĆ:

13 lipca 2022 r. (środa) godz. 9.00-12.00
14 lipca 2022 r. (czwartek) godz. 9.00-12.00

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin, mieszkańców Krakowa. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia.
Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ:

FORMULARZ ZAPISU (WYŁĄCZNIE DLA MIESZKAŃCÓW KRAKOWA)

Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.