WARSZAWA: Jak nie stresować się stresem? – bezpłatne warsztaty online

Zapraszamy na warsztaty online „Jak nie stresować się stresem? – czyli jak radzić sobie ze stresem w chorobie nowotworowej”!

Diagnozie choroby nowotworowej, leczeniu lub jego zakończeniu może towarzyszyć stres w różnym nasileniu. Także wspieranie bliskiego w czasie choroby może być związane z różnymi przeciążeniami. Podczas warsztatów odpowiemy na pytania: czym jest stres, co kryje się pod tym terminem, jak go rozumiemy i dlaczego nas stresuje. Spróbujemy „odczarować” to pojęcie, żeby zmienić nasze nastawienie i tym samym lepiej radzić sobie z codziennymi oraz niecodziennymi przeciążeniami. Udział w zajęciach pozwoli uczestnikom zapoznać się z różnymi koncepcjami stresu i różnorodnymi sposobami radzenia sobie z nim (nie tylko poprzez poznanie narzędzi antystresowych, ale przede wszystkim  – poprzez rozumienie tego, co się z nami dzieje w sytuacjach trudnych np. takich jak choroba nowotworowa).

PROGRAM:

·       nowe i stare rozumienie stresu,
·       niezdrowa semantyka – czyli o straszeniu nas stresem,
·       przyczyny i objawy stresu – autodiagnoza stresu,
·       zrozumieć siebie w sytuacji choroby własnej lub bliskiego – odporność na stres jako pochodna aktualnego stanu zasobów energetycznych,
·       wpływ emocji na sposób przeżywania stresu – higiena emocjonalna,
·       jak stres wpływa na nasze ciało? – fizyczne objawy przeciążenia,
·       jak „zdrowo się stresować” – funkcjonalne i dysfunkcjonalne reakcje na stres,
·       sposoby radzenia sobie w sytuacjach silnie stresujących – metody redukcji napięcia.


Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem,

kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Do uczestnictwa w warsztatach wymagany jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju.

19-20 czerwca 2023 r. (8 h szkoleniowych)
19 czerwca – 9.00-12.00
20 czerwca – 9.00-12.00


Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

UWAGA! Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png


Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125