Zapraszamy na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu MUSETHICA

Musethica to organizacja non-profit, która łączy utalentowanych muzyków z ludźmi w ich lokalnych społecznościach. Koncert tej organizacji w Centrum Psychoonkologii Unicorn (ul. Zielony Dół 4) odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 12:00. Serdecznie zapraszamy!

koncert

Głównym celem organizacji jest wspieranie kształcenia wybitnych młodych muzyków,  poprzez umożliwienie im doskonalenia swoich umiejętności muzycznych i instrumentalnych oraz nabycia praktycznych doświadczeń poprzez regularne koncerty dla zróżnicowanych grup odbiorców.

Musethica powstała w celu promowania i upowszechniania muzyki klasycznej poprzez ułatwienie dostępu do koncertów dla różnego rodzaju odbiorców: w szczególności osób upośledzonych z powodu trudności osobistych (imigrantów, osób z pewnego rodzaju niepełnosprawnościami, osób starszych, itp.) oraz, ogólnie, społecznie wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, ale także dla osób, nie mających na co dzień kontaktu z muzyką, np. uczniów i studentów.

Musethica wprowadza nowe podejście nauczania muzyki klasycznej w systemie szkolnictwa wyższego. Uwzględniając kluczową rolę jaką dla młodych muzyków mają systematyczne występy przed publicznością, koncepcja Musethici umożliwia małej, starannie wybranej grupie młodych muzyków regularne wykonywanie koncertów w ramach ich edukacji. Studenci prowadzeni są przez wybitnych muzyków międzynarodowej klasy, którzy uczą i sami wykonują z nimi utwory (w ramach zespołów i solo).

Koncerty wykonywane są głównie przed widownią, która zwykle nie uczęszcza do sal koncertowych i odbywają się w różnych miejscach ważnych dla lokalnych społeczności. Po procesie przygotowywania, wraz ze swoimi muzycznymi mentorami, młodzi muzycy koncertują we wszelakich „salach koncertowych”: przedszkolach, szkołach, szpitalach, ośrodkach psychiatrycznych, ośrodkach dla niepełnosprawnych, więzieniach, spółdzielniach, ośrodkach dla bezdomnych, domach seniorów, domach dla uchodźców i innych. Z zasady koncepcji edukacyjnej Musethica studenci nie otrzymają żadnego wynagrodzenia za te koncerty. Stosunkowo niewielka liczba koncertów odbywa się też w tradycyjnych salach koncertowych.

W dniach od 24 sierpnia do 29 sierpnia w ramach Musethica odbędzie się 10 koncertów w ośrodkach, takich jak: Szpital Dziecięcy, Domy Pomocy Społecznej, Domy Dziecka, Więzienia czy Centrum psychoonkologii Unicorn. Koncert finałowy odbędzie się w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego  w Krakowie w dniu 29 sierpnia 2015 o godzinie 19.00, na który serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny, po wcześniejszej rezerwacji, pod numerem telefonu: 607 073 388. Proszę wysyłać sms lub dzwonić w godzinach: 13-19. Liczba miejsc ograniczona.

Koncepcja Musethica powstała w 2009 roku z inicjatywy altowiolisty Avriego Levitana i została zainaugurowana w 2012 roku w Saragossie (Hiszpania) pod patronatem prof. Avriego Levitana i Carmen Marcuello. Musethica działa teraz również w Berlinie (Niemcy), Tel Awiwie (Izrael) i zyskuje popularność na całym świecie.