Warszawa: Zabawa i jej prozdrowotny aspekt – bezpłatne warsztaty online

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty online „Wchodząc w karnawał – czyli co warto wiedzieć o zabawie i jej prozdrowotnym aspekcie?”!

Od zabawy zaczyna się postęp. A. Kępiński

Karnawał od wieków jest czasem zabaw i balów. Ponoć był mocno zakorzeniony w kulturze rolniczej, a wskazują na to liczne przesądy, które go dotyczą m.in. „im lepiej się bawimy, wyżej skaczemy w tańcach to wyżej zboża urosną”. Zabawa w naszej kulturze bywa jednak niedoceniana. W przypadku problemów zdrowotnych często jest pierwszą rzeczą, z której się rezygnuje. Czy słusznie?

Zdrowienie jest twórczym procesem, który wymaga witalności i energii. Ważne jest, aby także w życiu dorosłym (a przede wszystkim w sytuacji choroby) znaleźć czas na zabawę – aktywności, które powodują radość, niosą poczucie ubawu czy radochy. Dzięki zabawie możemy podnieść poziom swojej energii, witalności i kreatywności do zdrowienia. Co warto wiedzieć o zabawie, aby (z poszanowaniem jej wagi) w niej uczestniczyć? Jak i w co się bawić?

Zabawa to aktywność podejmowana zawsze spontanicznie, czyli z własnej woli. Pobudzana jest motywem „chcę”. To aktywność bezinteresowna i bezproduktywna, nienastawiona na realizowanie zadań i osiąganie jakichś celów.

A. Brzezińska

Bawiąc się przebywamy jakby w innym czasie i innym miejscu, czas przestaje istnieć i zatrzymuje się. Odczuwamy radość nazywaną w psychologii przyjemnością funkcjonalną.

Wszystkie wyżej opisane elementy są równocześnie ważnymi elementami prozdrowotnymi – „tu i teraz”, radość, motyw „chcę”, endorfiny…

Zapraszamy na warsztat, gdzie nie tylko porozmawiamy o zabawie i jej wpływie na dobrostan, ale również poszukamy tego, co nas może bawić… nas dorosłych. 🙂


Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Aby uczestniczyć w zajęciach, wymagany jest komputer, telefon, tablet z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.

Warsztaty odbędą się w dniach:

28-29 grudnia 2023 r.
28 grudnia – 16.00-19.45
29 grudnia – 16.00-19.45

Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.


Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl