ONLINE: O mocy wybaczenia – warsztaty online

Nie ma chyba na tym świecie człowieka, który by nie doświadczył krzywdy od ludzi. Krzywda może mieć różny ciężar. Niewielki – jak powiedzenie: „fatalnie dziś wyglądasz” albo bardzo, bardzo wielki… jak gwałt czy morderstwo bliskiej osoby. Waga krzywdy to stan subiektywny. To, co dla jednego jest drobiazgiem, dla drugiego może stanowić coś niewybaczalnego. Niezależnie od wagi, ciężar krzywdy niesiemy we własnym wnętrzu. Czasami kilka tygodni, a czasami kilkadziesiąt lat.

Nie ma też chyba na tym świecie osoby, która nie miałaby sama „czegoś za uszami”, czego się wstydzi. Małe lub większe kłamstwo, zachowanie nie fair wobec kogoś, zaniechanie albo agresja. Wyrzuty sumienia i poczucie winy to również ciężar, który niesiemy we własnym wnętrzu.

CIĘŻAR TO BÓL EMOCJONALNY, KTÓRY ROZGASZCZA SIĘ W SERCU I MA NEGATYWNY WPŁYW NA NASZE CIAŁO.

Istnieje sporo nieporozumień i błędów w rozumieniu, czym jest prawdziwe wybaczenie. Przebaczyć nie znaczy zapomnieć. Przebaczenie nie jest tym samym, co darowanie kary. Nie trzeba akceptować czyjegoś zachowania, żeby móc przebaczyć. Przebaczenie nie jest uznaniem czyjejś przewagi. Przebaczenie to nie pojednanie.

A czym jest wybaczenie? Czy wybaczając innym potrafimy wybaczyć też sobie?
O tym właśnie jest ten warsztat.

Podczas zajęć m.in.:

  • Dowiesz się czym jest prawdziwe wybaczenie i dlaczego może stać się procesem Twojego wewnętrznego uzdrowienia.
  • Poznasz narzędzia, dzięki którym będziesz mogła/mógł doświadczyć tego procesu na sobie.
  • Być może zdecydujesz się na wybaczenie tym, którym jeszcze nie wybaczyłaś/wybaczyłeś, by pozbyć się ciężaru, który niesiesz teraz w sobie.

Prowadząca warsztaty:
Warsztaty poprowadzi Beata Pachońska –  psycholog z 25-letnim doświadczeniem, psychoonkolog z 10-letnim doświadczeniem. Prowadzi warsztaty, szkolenia, konsultacje i indywidualne sesje psychologiczne. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Unicorn od 2011 r.


Kiedy i gdzie?
Zajęcia odbędą się w wirtualnej przestrzeni z wykorzystaniem platformy Zoom. Nie rezygnujemy jednak z wysokiej jakości merytorycznej oraz standardu naszych warsztatów i również będziemy pracować w niewielkiej grupie warsztatowej. Daje to możliwość zbudowania wzajemnych relacji i uważności trenera na indywidualne potrzeby uczestnika, a uczestnikom zapewnia poczucie komfortu oraz pozwala na bycie aktywnym. Podczas warsztatów, tak jak w fizycznej przestrzeni, będą mieć Państwo możliwość pracy w mniejszych warsztatowych grupach, zobaczenia prezentacji czy materiałów audiowizualnych, a także bliższego poznania, nawiązania kontaktu, rozmowy z prowadzącym i innymi uczestnikami.

Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer, telefon lub tablet z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem. Otrzymają Państwo od nas instrukcję jak należy pobrać program i z niego korzystać. Jest on dość intuicyjny w obsłudze. Przed warsztatami zorganizujemy spotkanie testowe, na którym sprawdzimy oraz wyjaśnimy kwestie techniczne.

Termin
Warsztaty składają się z cyklu 10 spotkań w poniedziałki (20 h).

9 października – 11 grudnia 2023 r.
9 października – 17.30-19.30
16 października – 17.30-19.30
23 października – 17.30-19.30
30 października – 17.30-19.30
6 listopada – 17.30-19.30
13 listopada – 17.30-19.30
20 listopada – 17.30-19.30
27 listopada – 17.30-19.30
4 grudnia – 17.30-19.30
11 grudnia – 17.30-19.30


Jeśli jesteś zainteresowany warsztatami w innym terminie, również możesz uzupełnić formularz zapisu zaznaczając odpowiednią opcję. Powiadomimy Cię, kiedy odbędą się kolejne edycje.


Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w warsztatach, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Odezwiemy się i potwierdzimy zapis lub poinformujemy o wpisie na listę rezerwową na wskazany termin.


Dla kogo? 
Warsztat przeznaczony jest dla osób zainteresowanych tematyką zajęć. Zapraszamy osoby doświadczające chorób przewlekłych – w tym choroby nowotworowej, ale również ich bliskich. Pomaganie nie jest łatwe. Ważne jest, by wiedzieć jak być pomocnym, radzić sobie z poczuciem bezsilności czy lepiej zarządzać własnymi emocjami.


Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 650 zł + 23% VAT, czyli 799,50 zł

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM uczestnictwa w zajęciach.

Więcej informacji: Ela Murias | ela@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125