WARSZAWA: Szkolenie – ABC emocji w biznesie i zarządzaniu

Szkolenie z dr Mariuszem Wirgą, dr Maciejem Skibińskim i mgr Iwoną Nawarą!

Tematyka szkolenia

Rational Behavior Therapy (RTZ)
Współcześnie życie stawia wymagania, które absorbują naszą uwagę i czas. Natłok informacji przekracza nasze możliwości percepcyjne, nie mówiąc już o ich hierarchizacji. Ewolucyjnie nasze mózgi nie dorosły do tych rewolucyjnych zmian ostatnich stuleci i  biologicznie jesteśmy podobni do naszych przodków żyjących dziesiątki tysięcy lat temu.
Szczególnie widoczne jest to w świecie biznesu, gdzie globalna wioska nigdy nie zasypia (konkurencja też nie), środowisko jest zależne od kaprysów rynku (i szefów), następują zmiany organizacyjne, technologiczne, mamy do czynienia z olbrzymią ilością e-maili i wiadomości na różnych komunikatorach, a do tego dążymy do perfekcjonizmu.
Jak pogodzić sprzeczne wymagania organizmu (który – jak nasz mózg – ewolucyjnie jest daleko w tyle), osobiste (kontakty społeczne i relacje rodzinne), rozwoju profesjonalnego i firmy? Zahipnotyzowani kolejnymi terminami, targetami, wskaźnikami, konwersjami, deadlineami, idziemy przez życie, czując, że nie tak miało być. Czy w związku z tym jesteśmy skazani na stress, frustrację i wyczerpanie? Nie, ponieważ możemy nauczyć się wykorzystywać neuroplastyczność połączeń nerwowych w naszym mózgu, osiągając sukces i satysfakcję, równocześnie zapobiegając wypaleniu zawodowemu.

Bardzo ważne jest także, aby osoby zarządzające – prezesi, dyrektorzy, kierownicy, managerzy posiadali wiedzę w jaki sposób zarządzać zmianą, jak motywować swoich pracowników oraz jak postępować w sytuacjach kryzysowych, aby sprzyjały one rozwojowi. Podejście dr Mariusza Wirgi pozwala zdobyć tę wiedzę i umiejętności, ponieważ praktycznie i bezpośrednio wykorzystuje techniki promujące zdrową neuroplastyczność

Racjonalna Terapia Zachowania – RTZ (Rational Behavior Therapy) jest systemem terapii poznawczo-behawioralnej opartej na osiągnięciach nowoczesnej neurofizjologii i psychologii poznawczej. Opracował ją amerykański psychiatra profesor  Maxie C. Maultsby. Celem  jest zmiana niezdrowego sposobu myślenia, który ogranicza jakość życia każdego człowieka. Techniki stosowane przez Maultsby’ego pokazują praktyczne narzędzia do pracy nad sobą i swoimi umiejętnościami, ale dają także możliwości zastosowania ich w życiu zawodowym – np. w biznesie  i marketingu, psychologii, onkologii, coachingu czy szkolnictwie. Skuteczność metod poznawczych potwierdzają liczne badania naukowe.

W tym podejściu – ucząc się nowej filozofii z RTZ – nie chodzi tylko o tradycyjnie rozumiany work-life balance („nie jesteś tylko pracownikiem, masz swoje życie”), ale także o zwiększenie efektywności oraz satysfakcji swojej oraz swoich pracowników z wykonywanej pracy.
Biorąc udział w szkoleniu dowiesz się m.in.:
– Skąd się biorą myśli i emocje?
– Jak radzić sobie z trudnymi emocjami własnymi i innych (m.in. szefów, pracowników, klientów, kontrahentów)?
– Kto w firmie ma rację?
– Jak dbać o relacje wewnątrz firmy i jej otoczeniu?
– Dlaczego zmiana napotyka opór i jak ją skutecznie wprowadzać?
– Czym jest błędne koło perfekcjonizmu?
– Czy perfekcjonizm podnosi poczucie własnej wartości?
– Jakie techniki i zasady zastosować, aby wytworzyć zdrową samoakceptację?
– Jak skutecznie zarządzać kryzysem, by sprzyjał rozwojowi?
– Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu i godzić często sprzeczne wymagania profesjonalne oraz cele i wartości życiowe?

Dla kogo?

Na szkolenie zapraszamy:
prezesów, dyrektorów, kierowników, managerów, pracowników działów HR i PR, którym zależy na motywowaniu siebie i pracowników do osiągania sukcesu, odpowiednim zarządzaniu zmianą i wypaleniem zawodowym, wzorowych relacjach w firmie, właściwej komunikacji i rozwiązywaniu konfliktów,
osoby pracujące w biznesie, dla których praca z nawykami poznawczo-emocjonalnymi klientów i pracowników stanowi kluczową kwestię w poprawie wyników ekonomicznych oraz wizerunkowych firmy,
psychologów i terapeutów, coachów – osoby, które pomagają osobom pracującym w biznesie radzić sobie ze stresem, problemami zawodowymi i osobistymi czy wypaleniem zawodowym,
każdego, kto chce podnieść swoją jakość życia, nabyć umiejętności dostosowywania się do zmieniających się warunków na rynku pracy, nauczyć się radzić sobie ze stresem, wyzwaniami rodzinnymi, zawodowymi i kontrolować własne emocje.


Trenerzy

Szkolenie zostanie przeprowadzone przez znakomity zespół specjalistów – master trainers (trenerów trenerów)!
dr Mariusz Wirga – pracujący w Kalifornii polski lekarz, psychiatra, psychoterapeuta, od 30 lat popularyzator skutecznych metod radzenia sobie ze stresem i zdrowego stylu życia. Szkolił się u pionierów terapii  poznawczo-behawioralnych jak Albert Ellis, Marsha Linehan, David Burns, a także Maxie C. Maultsby, Jr i Carl Simonton (których był bliskim współpracownikiem). Jest dyrektorem medycznym onkologii psychospołecznej w Instytucie Onkologii im. Malcolma Todda oraz konsultantem psychiatrycznym w Long Beach Memorial Medical Center, a także psychoterapeutą prywatnej praktyce, gdzie wykorzystuje zdrowy styl życia oraz sport jako elementy sprzyjające zdrowieniu. Dr Wirga prowadzi szkolenia i warsztaty dla terapeutów, managerów, a szczególnie chętnie uczy zwykłych ludzi, jak skutecznie sobie radzić w niezwykłych okolicznościach.
Na przełomie lat 1980/90, w czasie transformacji ustrojowej i ekonomicznej w Polsce, współpracował z profesorem Zbigniewem Pietrasińskim, współzałożycielem SWPS, ekspertem m.in. w optymalizacji działalności i rozwoju osobowościowego dorosłych (ang. life span psychology), z którym współprowadził warsztaty i szkolenia dla nowo powstającej grupy managerów i biznesmenów. Swoje doświadczenie w pracy z ludźmi w sytuacjach skrajnych oraz praktyczne doświadczenia w administracji i pracy z różnymi zespołami, Mariusz wykorzystuje w konsultingu biznesowym, szkoleniach managerów i leaderów. 
dr Maciej Skibiński – psycholog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny. Trener terapii simontonowskiej i RTZ. Pracuje z przewlekle chorymi somatycznie. Specjalizuję się również w poznawczo – behawioralnej terapii zaburzeń lękowych i zaburzeń osobowości. Wszystko to robi w Fundacji Simontonowski Instytut Zdrowia, prywatnej praktyce i poradni zdrowia psychicznego.
mgr Iwona Nawara – specjalista psychologii klinicznej, psychoonkolog, terapeuta, superwizor i trener Terapii Simontonowskiej oraz Racjonalnej Terapii Zachowania. Trener psychoonkologii. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Współorganizator i wykładowca na studiach podyplomowych „Psychoonkologia w praktyce klinicznej” MCKP UJ i Dyrektor Centrum Psychoonkologii Unicorn. Od 1995 r. pracuje z pacjentami onkologicznymi stosując metody i techniki Rational Behavior Therapy. W roku 2013 była jednym z organizatorów szkolenia RTZ prowadzonego przez twórcę tej metody – Profesora Maultsby’ego.

Co obejmuje szkolenie?

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma:
dzień szkolenia (9 godzin szkoleniowych) z najlepszymi trenerami Racjonalnej Terapii Zachowania,
Podręcznik „ABC Twoich Emocji” Maxie C. Maultsby Jr., Mariusz Wirga, Michael Debernardi,
Certyfikat ukończenia szkolenia,
Materiały szkoleniowe – prezentacja ze szkolenia,
Materiały warsztatowe (teczka, notatnik, zeszyty, długopisy itd.),
Lunch i przerwy kawowe

Inwestycja 1 200 zł (w tym 23% VAT)


Kiedy i gdzie?

Termin i miejsce
7 grudnia 2019 r. (sobota)
8.30-8.55 – Rejestracja
9.00-12.45 – I część szkolenia (5 godzin szkoleniowych)
12.45-13.30 – przerwa/ lunch
13.30-16.30 – II część szkolenia (4 godziny szkoleniowe)

Szkolenie odbędzie się w Centrum Psychoonkologii UNICORN w Warszawie (ul. Piękna 19 B). 

UZUPEŁNIJ FORMULARZ I ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE!

Liczba miejsc ograniczona. Decydująca jest kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji:
Ela Murias | tel. 602 129 125 |  ela.murias@unicorn.org.pl

Opinie uczestników

o organizowanych przez nas wyjątkowych szkoleniach RTZ z master trainers (trenerami trenerów)! Opinie dotyczą szkolenia „ABC Twoich Emocji – poznaj swoje emocje i jak sobie z nimi skutecznie radzić” prowadzonego przez dr Mariusza Wirgę, dr Macieja Skibińskiego oraz Iwonę Nawarę (13-14 czerwca 2019 r.)
„Rewelacyjne prowadzenie przez trzy osoby jednocześnie! Szkolenie rozwiało moje wątpliwości związane z RTZ, usystematyzowało oraz poszerzyło wiedzę. Szkolenie przerosło moje oczekiwania. Mam poczucie bardzo dobrze zainwestowanych pieniędzy! Polecam je każdemu, niezależnie od profesji. Prowadzący na najwyższym poziomie, z poczuciem humoru, z bardzo dobrymi umiejętnościami komunikacyjnymi. Organizacja także na najwyższym poziomie!”

„Wcześniej nie miałam praktycznie styczności z Racjonalną Terapią Zachowania. Nie jestem psychologiem. Szkolenie potraktowałam jak etap własnego prywatnego rozwoju. Wiedza przekazywana była w niezwykle praktyczny i przystępny sposób przez ekspertów tego zagadnienia. Mimo, że nie zakładałam, że te informacje przydadzą mi się w pracy zawodowej (nie jestem związana z tą branżą), zdobyłam mnóstwo praktycznych umiejętności, które wykorzystam w także w swojej pracy!”

„Najważniejsza była dla mnie możliwość praktycznego przepracowania poszczególnych zagadnień w grupie. Świetna praca domowa – bardzo pomocna! Bardzo wysoki poziom merytoryczny!”

„Konkretne przykłady pracy w RTZ, bardzo dobre materiały szkoleniowe, poczucie humoru prowadzących, dobry kontakt z uczestnikami szkolenia.”

„Najważniejsza jest wiedza, którą mogłam uzyskać od MISTRZA i jego uczniów :). Podobała mi się atmosfera, formy przekazu, warsztaty, otwartość, precyzyjność. Uzupełniłam wiedzę i doskonaliłam ją, korygowałam pewne zagadnienia i zachowania.”

„Szkolenie bardzo mi pomogło i myślę, że dużo z niego wyniosłam. Będę mogła zastosować zdobytą wiedzę w swoim życiu zawodowym i osobistym. Niezwykle przyjazna atmosfera. Szkolący doskonale przekazują informacje. Mimo, że był to dla mnie spory wydatek, uważam, że były to dobrze wydane pieniądze! Zdobyte umiejętności zostaną ze mną na zawsze i będę je rozwijać!”

„Kompetentny zespół, profesjonalne materiały, dbałość o komfortowe warunki. Organizacja szkolenia bardzo profesjonalna, kontakt z prowadzącymi i obsługą szkolenia bardzo sympatyczny.”
Organizatorzy: