WARSZAWA: Przez uważność i życzliwość do dobrostanu – bezpłatne warsztaty mindfulness

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia relaksacyjne pt. „Przez uważność i życzliwość do dobrostanu – warsztaty mindulness” w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie!

Mindfulness jest umiejętnością bycia obecnym z tym wszystkim, czego doświadczamy: emocjami, myślami, sygnałami z ciała i naszego otoczenia, oraz wszystkim, co się nam przytrafia. Taka umiejętność pozwala nam obiektywnie oceniać sytuację i reagować w adekwatny do niej sposób. Jest także umiejętnością łagodnej, ciepłej, życzliwej akceptacji każdego momentu naszego życia, naszego otoczenia i naszych relacji z ludźmi. Poprzez rozwijanie mindfulness uczymy się rozwijać otwartość na sytuacje, w których się znajdujemy. Doświadczenia przestają nas przytłaczać, zauważamy, że mamy większy dystans do życiowych wzlotów i upadków.

Doświadczenie choroby nowotworowej, sytuacje, kiedy życie wymyka nam się spod kontroli, wspieranie swojego bliskiego może wiązać się ze stresem. Stresu doświadczamy także w pracy, w relacjach z bliskimi, zwykłych codziennych sytuacjach. Często towarzyszy nam niewielkie, ale stałe napięcie, którego nie jesteśmy do końca świadomi, a jego niekorzystne efekty dają znać o sobie dopiero po latach. Może też tak być, że ilość problemów, przed którymi stajemy, jest na tyle duża, że bez pomocy z zewnątrz ciężko nam funkcjonować.

Zapraszamy na wspólną podróż w krainę spokoju i życzliwości, poznania swojego ciała i umysłu. Praktyka mindfulness pozwala nam otworzyć się na to, co jest tu i teraz. Pozwala nam zbudować szerszą perspektywę na to, co odczuwamy, co do nas przychodzi i jak reagujemy. Zapoznamy się z kilkoma założeniami teoretycznymi, lecz główny nacisk podczas zajęć będzie położony na praktykę. Podczas zajęć będziemy korzystać z narzędzi, które pomagają nam rozwijać uważność – np. praktyki medytacji (w leżeniu, siedzeniu, ale także w ruchu) oraz różnych ćwiczeń (np. rozmów na forum i w grupach).

Warsztaty są luźną kontynuacją wcześniejszych warsztatów – „Redukcja stresu w pigułce”, jednak są skierowane, a ich program dostosowany zarówno dla osób, które uczestniczyły we wcześniejszych warsztatach, jak i dla tych, które nigdy nie miały do czynienia z praktyką uważności. W trakcie trzech sesji (piątek, sobota i niedziela) przypomnimy trzy główne praktyki uważności oraz będziemy mieli okazję porozmawiać o naszych doświadczeniach z medytacją i uważnością. W trakcie warsztatów drugim ważnym punktem będzie zwrócenie uwagi na receptywność, którą będziemy rozwijać poprzez różne podejścia do medytacji życzliwości.

Korzyści płynące z praktyki Mindfulness:
• redukuje stres i napięcie,
• rozwija kreatywność,
• rozwija klarowność i jasność umysłu,
• rozwija zdolności analityczne,
• poprawia pamięć i koncentrację,
• mamy pełniejsze i prawdziwsze kontakty z ludźmi,
• rozwija ciekawość, otwartość i akceptację,
• ma wpływ na poprawę zdrowia.


PROWADZĄCY:

Dawid Faron – z praktykami mindfulness i medytacją ma do czynienia już od 2008. Od kilku lat wspiera wyjazdy szkoleniowe mindfulness. Od 2015 skupia się na uważności Mindfulness w metodologii Breathworks – ukończył 2 letni kurs i jest dyplomowanym nauczycielem tej metody. Regularnie wyjeżdża na szkolenia i wyjazdy medytacyjne organizowane w Wielkiej Brytanii. Jest buddystą, na co dzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna, gdzie również naucza medytacji. Od kwietnia do sierpnia 2019 roku przebywał na odosobnieniu medytacyjnym w górach w Hiszpanii. 

Michał Kapłon – swoją przygodę z uważnością i medytacją rozpoczął w 2013 r. Jest buddystą, na co dzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna, gdzie od kilku lat naucza również medytacji. Regularnie biorze udział w wyjazdach medytacyjnych, co w połączeniu z codzienną praktyką pogłębia jego doświadczenie i wiedzę w tym zakresie. Poznane techniki stara się kultywować w życiu i przekuwać je na bycie bardziej „tu i teraz” ze sobą oraz innymi. Stara się dzielić swoją inspiracją, otwierając przed innymi piękny i tajemniczo-prosty świat mindfulness i medytacji.

Więcej informacji: www.oddycham.pl


Gdzie i kiedy?
Warsztaty odbędą się w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie (ul. Piękna 19 B) w terminie 16-18 czerwca 2023 r. oraz online w terminie 24 lipca 2023 r.

Godziny zajęć:

16 czerwca (piątek)
18.00-20.15 (3 h szkoleniowe)

17 czerwca (sobota)
10.00-16.00 (8 h szkoleniowych)

18 czerwca (niedziela)
10.00-15.15 (7 h szkoleniowych)

24 lipca (poniedziałek)
18.30-20.00 (2 h szkoleniowe)Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125