WARSZAWA: Mindfulness online – bezpłatne warsztaty redukcji stresu

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne zajęcia „Mindfulness online – warsztaty redukcji stresu”.

Mindfulness jest umiejętnością bycia obecnym z tym wszystkim, czego doświadczamy: emocjami, myślami, sygnałami z ciała i naszego otoczenia, oraz wszystkim, co się nam przytrafia. Taka umiejętność pozwala nam obiektywnie oceniać sytuację i reagować w adekwatny do niej sposób. Jest także umiejętnością łagodnej, ciepłej, życzliwej akceptacji każdego momentu naszego życia, naszego otoczenia i naszych relacji z ludźmi. Poprzez rozwijanie mindfulness uczymy się rozwijać otwartość na sytuacje, w których się znajdujemy. Doświadczenia przestają nas przytłaczać, zauważamy, że mamy większy dystans do życiowych wzlotów i upadków.

Doświadczenie choroby nowotworowej, sytuacje, kiedy życie wymyka nam się spod kontroli, wspieranie swojego bliskiego może wiązać się ze stresem. Stresu doświadczamy także w pracy, w relacjach z bliskimi, zwykłych codziennych sytuacjach. Często towarzyszy nam niewielkie, ale stałe napięcie, którego nie jesteśmy do końca świadomi, a jego niekorzystne efekty dają znać o sobie dopiero po latach. Może też tak być, że ilość problemów, przed którymi stajemy, jest na tyle duża, że bez pomocy z zewnątrz ciężko nam funkcjonować.

Na kursie poznamy strategie pomagające radzić sobie zarówno z istniejącymi już symptomami stresu, jak i codziennie bombardującymi nas na nowo bodźcami. Uczymy jak świadomie żyć pełnym, spokojnym życiem w dzisiejszym szybkim i pełnym zmian świecie.

 Podczas zajęć będziemy korzystać z narzędzi, które pomagają nam rozwijać oba aspekty mindfulness. Są to zarówno formalne praktyki medytacji, które pozwalają nam wyrobić w sobie nawyk bycia obecnym oraz ćwiczenia, które podtrzymują naszą uważność w codziennym życiu.

Kurs przeznaczony jest dla osób, w których życiu obecny jest stres oraz związany z nim niepokój, napięcie, przeciążenie, a także osób zainteresowanych praktyką uważności/Mindfulness.


JAK WYGLĄDA KURS?

Kurs ma charakter warsztatów, uczymy się praktyki mindfulness oraz jak ją wykorzystywać w codziennym życiu. Kurs trwa osiem tygodni, każde spotkanie trwa 2 godziny. Każdy tydzień ma swój temat i związane z nim ćwiczenia. W czasie trwania kursu zachęcamy do kontaktu z prowadzącym i zadawania pytań, zarówno na zajęciach jak i poza nimi. Wysyłamy materiały podsumowujące zajęcia. Bardzo ważną częścią kursu jest samodzielna praktyka w domu, która pozwala nam wprowadzić to, czego uczymy się na kursie w codzienny nawyk. Przed zapisaniem się na kurs prosimy uczestników o zastanowienie się, czy będą mogli przeznaczyć około 30 – 45 minut dziennie na tą praktykę.

Korzyści płynące z kursu i praktyki Mindfulness:
• redukuje stres i napięcie,
• rozwija kreatywność,
• rozwija klarowność i jasność umysłu,
• rozwija zdolności analityczne,
• poprawia pamięć i koncentrację,
• mamy pełniejsze i prawdziwsze kontakty z ludźmi,
• jest traktowana jako skuteczna terapia depresji,
• rozwija ciekawość, otwartość i akceptację,
• ma wpływ na poprawę zdrowia.


PROWADZĄCY:

Dawid Faron – z praktykami mindfulness i medytacją ma do czynienia już od 2008. Od kilku lat wspiera wyjazdy szkoleniowe mindfulness. Od 2015 skupia się na uważności Mindfulness w metodologii Breathworks – ukończył 2 letni kurs i jest dyplomowanym nauczycielem tej metody. Regularnie wyjeżdża na szkolenia i wyjazdy medytacyjne organizowane w Wielkiej Brytanii. Jest buddystą, na co dzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna, gdzie również naucza medytacji. Od kwietnia do sierpnia 2019 roku przebywał na odosobnieniu medytacyjnym w górach w Hiszpanii. Więcej informacji: www.oddycham.pl


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online na platformie ZOOM. Aby uczestniczyć w warsztatach, niezbędny jest komputer (lub telefon komórkowy) z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem.

Terminy zajęć:

17 listopada 2021 r. – 5 stycznia 2022 r. (8 spotkań)
17 listopada 2021 r. – godz. 14.30-16.30
24 listopada 2021 r. – godz. 14.30-16.30
1 grudnia 2021 r. – godz. 14.30-16.30
8 grudnia 2021 r. – godz. 14.30-16.30
15 grudnia 2021 r. – godz. 14.30-16.30
22 grudnia 2021 r. – godz. 14.30-16.30
29 grudnia 2021 r. – godz. 14.30-16.30
5 stycznia 2022 r. – godz. 14.30-16.45


Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125