WARSZAWA: Kwadratowe rozmowy – bezpłatne warsztaty online

Zapraszamy mieszkańców Warszawy na bezpłatne warsztaty pt. Kwadratowe rozmowy – czyli co warto wiedzieć o modelu komunikacyjnym von Thuna, żeby lepiej się komunikować z innymi?

Komunikujemy się z otoczeniem praktycznie cały czas. Rozmawiamy, przekazujemy sobie informacje, dyskutujemy, prosimy, dopominamy się… często ze zdziwieniem przekonujemy się, że to, co nam wydawało się tak jednoznaczne jest rozumiane zupełnie inaczej przez naszego rozmówcę. Czasem dochodzi do konfliktu, innym razem jest nam przykro lub nieświadomie robimy przykrość komuś.

Zwłaszcza w sytuacji choroby naszej lub bliskich jeszcze bardziej potrzebne jest porozumienie. Co warto wiedzieć o modelu komunikacyjnym Friedemann’a von Thuna, żeby lepiej się rozumieć?

Zapraszamy na warsztaty, w trakcie których:

  • zapoznamy się z kwadratowym modelem komunikacji,
  • poznamy 4 płaszczyzny wypowiedzi i czworo uszu von Thuna,
  • zastanowimy się jak korzystać z tej wiedzy, żeby lepiej się porozumiewać,
  • sprawdzimy jakimi „uszami”  najczęściej słuchamy innych i co z tego może wynikać,
  • będziemy trenować korzystanie z tego modelu – kiedy mówimy i kiedy słuchamy.

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online. Aby w nich uczestniczyć, niezbędny jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu, sprawną kamerą i mikrofonem. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatu.

Zajęcia odbędą się w dniach:

13-14 listopada 2023 r.
13 listopada – godz. 9.00-12.00
14 listopada – godz. 9.00-12.00

Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Dla kogo?
Warsztat (8 godzin szkoleniowych) przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.
Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.


Warsztat organizowany jest w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl