WARSZAWA: Bezpłatne warsztaty z fizjoterapeutą

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z fizjoterapeutą w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie!


Z fizjoterapią podczas i po leczeniu onkologicznym związanych jest wiele mitów. Obecnie wiadomo, że wiele ćwiczeń czy zabiegów fizjoterapeutycznych to bezpieczny sposób umożliwiający i przyspieszający powrót do sprawności. Fizjoterapia może poprawić również sprawność układu oddechowego, krążenia, wpływa na poprawę wydolności, redukuje obrzęk chłonny, pozytywnie wpływa na odporność czy stan psychiczny chorych.

Zapraszamy na zajęcia, podczas których spojrzymy na chorobę nowotworową przez pryzmat fizjoterapii. Szczególny nacisk zostanie położony na zagadnienia związane z rehabilitacją onkologiczną z omówieniem ćwiczeń, fizykoterapii, masaży, terapii manualnej. Podczas zajęć dowiemy się, dlaczego pewnych rzeczy nie wykonuje się u pacjentów onkologicznych. W trakcie zajęć zostaną zaprezentowane również sposoby autodrenażu i ćwiczenia, które wspomagają drenowanie układu limfatycznego. Będzie również czas przeznaczony na sesję pytań i odpowiedzi.

Program zajęć:
1. Omówienie „charakterystyki” choroby nowotworowej,
2. Wprowadzenie czym jest rehabilitacja onkologiczna z omówieniem ćwiczeń, fizykoterapii, masaży, terapii manualnej.
3. Prezentacja sposobów autodrenażu i ćwiczeń.
4. Sesja pytań i odpowiedzi.


Fizjoterapeutka prowadząca zajęcia:

Gabriela Zdzińska – absolwentka Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, trener i instruktor narciarstwa alpejskiego, a także instruktor Pilates.
Ukończyła m.in. szkolenia:
– Medycyna Ortopedyczna wg dr James’a Cyriax’a – zakończony zdanym egzaminem i uzyskaniem tytułu Międzynarodowego Terapeuty OMI Cyriax,
– HVLA – Manipulacyjne leczenie kręgosłupa i stawów obwodowych,
– Kompleksowa diagnostyka i terapia uroginekologiczna,
– Szkolenie Mobility:  level 1 oraz 2 and Flossbanding,
– SPORTS TAPING Taping w urazach sportowych i innych,


Gdzie i kiedy?
Warsztaty odbędą się w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie (ul. Piękna 19 B) 17 listopada 2023 r. w godzinach 17.00-20.00.


Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125