WARSZAWA: Jak zadbać o siebie? – zasady wszechstronnej odnowy – bezpłatne warsztaty online

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty online „Jak zadbać o siebie? – zasady wszechstronnej odnowy”.

Informacja o chorobie nowotworowej może wiązać się z dużą zmianą w codziennym życiu, stanowić wyzwanie nie tylko fizyczne, ale i emocjonalne. Proces leczenia może być czasochłonny, związany z dużymi nakładami energii. Przeorganizowanie codziennych czynności – obowiązków domowych, pracy, pomoc opiekuńcza i logistyczna czy wsparcie emocjonalne może powodować, że w natłoku tych wszystkich obowiązków wyczerpujemy swoje zasoby, zapominamy o sobie i swoich potrzebach, regeneracji i odpoczynku. Ta sytuacja dotyczy zarówno pacjenta, jak i jego otoczenia społecznego, które wspiera go w czasie choroby. Niezwykle ważne jest, aby w tym wymagającym okresie wzmacniać i odbudowywać swoje zasoby, zaopiekować się swoimi emocjami i psychiką, aby być dla siebie wzajemnym wsparciem. Warto dać sobie prawo do odnowy.

Jak w czasie zdrowienia zadbać o siebie, swoją regenerację i równowagę? Zapraszamy na warsztaty, podczas których:

  • przeanalizujemy z czym kojarzy nam się „dbanie o siebie”,
  • poznamy przekonania, które mamy na temat zajmowania się sobą,
  • zastanowimy się, co myślimy o naszym prawie do odpoczynku, przyjemności czy radości,
  • dowiesz się jak zadbać o siebie i poznasz zasady wszechstronnej odnowy.

Ramowy program zajęć:
1. Prawa osobiste i „ostrzenie piły”.
2. Zarządzanie czasem w ujęciu tygodniowym (czas na zadania, więzi, rozwój, czas bezkierunkowy).
3. Dlaczego zadbanie o siebie i regeneracja jest ważna w procesie leczenia czy wspierania swojego bliskiego?
4. Rola monologu wewnętrznego w procesie dbania o siebie.
5. Odnowa – ładowanie baterii i zasady wszechstronnej odnowy (cztery wymiary S.Coveya).


Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie.

Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Do uczestnictwa w warsztatach wymagany jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Prosimy o rezerwację czasu tak, aby uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatów.

Termin zajęć:

16-17 maja 2024 r. 
16 maja, godz. 9.00-12.00
17 maja, godz. 9.00-12.00


Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

UWAGA! Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl