WARSZAWA: Jak mówić, by zostać usłyszanym i słuchać, by usłyszeć? – bezpłatne warsztaty online

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty online z komunikacji pt. „Jak mówić, by zostać usłyszanym i słuchać, by usłyszeć?”.

Leczenie choroby przewlekłej często jest długotrwałym i wymagającym procesem. W takiej sytuacji komunikacja jest ważnym obszarem, dzięki któremu możemy przejść go łatwiej i lepiej funkcjonować. Niewłaściwa komunikacja może sprawić, że powrót do zdrowia będzie trudniejszy i bardziej obciążający emocjonalnie dla pacjenta oraz jego bliskich. Często to od komunikacji zależy czy doświadczymy więcej bliskości, miłości, bezpieczeństwa i spokoju, czy lęku, strachu, stresu lub poczucia winy.

Zapraszamy na zajęcia, których celem jest trening komunikacji bez stresu z elementami rozwiązywania konfliktów oraz asertywności. Podczas warsztatów zastanowimy się również, co sprawia, że nawet z najbliższym często trudno się porozumieć, ale także tym jak rozmawiać z lekarzem i personelem medycznym. Otwartej komunikacji (szczególnie ze specjalistami) może towarzyszyć obawa i lęk oraz myślenie, że specjaliści „nie mają czasu” i że „będziemy zawracać im głowę”, co sprawia, że wychodzimy z gabinetu bez ważnych dla nas informacji, ze słowami, które grzęzną w gardle lub bez zadbania i siebie i swoje granice.

Ten dwudniowy warsztat pomoże uświadomić sobie rolę świadomej komunikacji oraz rozwinie kilka narzędzi, które ją ułatwiają.

Program zajęć:
1. Jak pytać, by uzyskać potrzebne informacje.
2. Jak mówić, by być usłyszanym.
3. „Zniekształcenia i opuszczenia”.
4. Rola przekonań i oczekiwań.
5. Asertywność jako postawa i umiejętność wyrażania swoich potrzeb.
6. Sposoby na rozwiązywanie konfliktów.


Prowadząca warsztaty:

Ewa Lewandowska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowany terapeuta simontonowski. W ostatnich latach specjalizuje się w pracy  z osobami w kryzysie, szczególnie w obszarze wspierania procesów zdrowienia w sytuacji poważnych chorób. Z osobami z diagnozą onkologiczną pracuje z wykorzystaniem programu Carla O. Simontona, który jest jak mapa w podróży na ścieżce zdrowia.  Program ten, miedzy innymi opiera się na budowaniu 10 umiejętności  zdrowienia, uczy sposobów radzenia sobie ze stresem, z trudnymi emocjami i myślami. Daje wskazówki jak komunikować się z otoczeniem w tej sytuacji, jak stworzyć plan zdrowienia, wzmacnia nadzieję i zaufanie, uczy jak wzmacniać poziom energii i witalności życiowej.


Gdzie i kiedy?
Zajęcia odbywają się online.

Termin zajęć:

9-10 listopada 2022 r. w godzinach:
9 listopada w godz. 10.00-14.30
10 listopada w godz. 10.00-14.30

Prosimy o rezerwację czasu tak, aby móc uczestniczyć w całości warsztatu.


Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone są dla osób z doświadczeniem onkologicznym i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

UWAGA! Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów, psychoterapeutów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Spotkania organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii”, który współfinansuje m.st. Warszawa.

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125