WARSZAWA: Bezpłatne zajęcia relaksacyjne – warsztaty oddechowe i Qigong

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia relaksacyjne w Centrum Psychoonkologii UNICORN w Warszawie – warsztaty oddechowe oraz Qigong!ZAJĘCIA ODDECHOWE 16 października (niedziela) w godz. 11.00-14.45

Codzienna praktyka oddechu jest jak codzienna higiena. Nie kwestionujemy mycia zębów – chcemy czuć się świeżo. W podobny sposób na poziomie psychicznym i fizycznym możemy codziennie dbać o siebie za pomocą oddechu. Oddychanie działa jak pałeczka dyrygenta, regulując pracę poszczególnych regionów mózgu i synchronizując je ze sobą. Oddech to równie proste jak genialne narzędzie do regulacji emocji, radzenia sobie ze stresem, a także poszerzania swojej świadomości.

Zapraszamy na warsztaty oddechowe podczas których:

  • będziemy rozwijać uważność poprzez zmysły: dotyk, węch, słuch i wzrok,
  • będziemy łagodnie ruszać się i pogłębiać swój kontakt z ciałem,
  • nauczymy się kilku technik oddychania skutecznych w redukcji stresu oraz regulacji emocji.

Co zabrać ze sobą?
Wygodne ubranie, coś do leżenia/siedzenia (mata/koc/ręcznik) i coś do przykrycia (koc/ręcznik).

Prowadząca warsztaty:

Sylwia Serwońska – praktyk oddechu i medytacji z ponad 10-letnim doświadczeniem, zaangażowana w tworzenie wspierających lokalnych społeczności, oddechowej grupy wsparcia w Ośrodku SOS Lesko. Pedagożka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą. Pracuje z ciałem za pomocą oddechu, a w swojej praktyce, sesjach indywidualnych i pracy z grupami, korzysta z narzędzi, które przede wszystkim sprawdziła dla siebie na przestrzeni wielu lat.

Kiedy?
Zajęcia odbędą się 16 października 2022 r. (niedziela) w godzinach 11.00-14.45 (5 godzin szkoleniowych).


ZAJĘCIA ODDECHOWE 17 października (poniedziałek) w godz. 10.00-13.45 oraz 22 listopada 2022 r. (wtorek) w godz. 16.00-19.45

To warsztaty oddechowe regulowania emocji i poznawania potrzeb własnego ciała. Podczas spotkania nauczymy się słuchać siebie oraz rozpoznawać co nam sprzyja, co wspiera, a co nam nie służy, budzi opór, czego chcemy się pozbyć. Poznamy metody oddechowe kojące ciało i duszę, wyciszające stres, podwyższające energię i sprawiające, że człowiek kocha się bardziej, a może dopiero zaczyna się kochać. Usłyszymy siebie oraz nauczymy się technik relaksacji i redukcji stresu, takich jak m.in. praca z oddechem, taniec, automasaż, pulsing, które po zajęciach będzie można samodzielnie praktykować. Podczas ćwiczeń uwolnimy napięcia oraz pobędziemy ze sobą w przyjaznej i wspierającej atmosferze.

Co zabrać ze sobą?
Wygodne ubranie, coś do leżenia/siedzenia (mata/koc/ręcznik) i coś do przykrycia (koc/ręcznik).

Prowadząca warsztaty:

Katarzyna Kachel – dyplomowana masażystka, dziennikarka, autorka książek, absolwentka International Center of Polynesian, Bodywork Practice „Kia-Ora”. Pracuje z ciałem człowieka, do którego dociera przez oddech i dotyk. Pomaga eliminować stres, uspokaja emocje, dodaje energii. Systematycznie poszerza swoje kwalifikacje – obecnie Praktyk Oddechu w treningu w Instytucie Oddechu.

Kiedy?
Zajęcia odbędą się:
17 października 2022 r. (poniedziałek) w godzinach 10.00-13.45 (5 godzin szkoleniowych)
oraz 22 listopada 2022 r. (wtorek) w godzinach 16.00-19.45 (5 godzin szkoleniowych) (BRAK MIEJSC)


ZAJĘCIA QIGONG 17 października – 7 listopada 2022 r. oraz 14 listopada – 5 grudnia 2022 r. (poniedziałki) w godz. 18.00-19.30

Qigong – to chińska starożytna praktyka powstała 5000 lat temu regulująca naszą energię życiową, wspierająca zdrowie, harmonię i równowagę wewnętrzną. To metoda wspierania zdrowia i profilaktyki adresowana do każdego bez względu na wiek, wyznawaną religię czy kondycję fizyczną. Wygląda jak ćwiczenia wykonywane bardzo powoli. Delikatne, spokojne ruchy zsynchronizowane z oddechem, za którymi podąża umysł, doskonalą uważność, koncentrację, pogłębiają świadomość ciała, relaksują, rozluźniają i wzmacniają ciało oraz uspokajają umysł.

Warto zadbać o swoje zdrowie z wykorzystaniem tego narzędzia. Ćwiczenia są proste, a efekty przychodzą szybko przynosząc radość i satysfakcję.

Co zabrać ze sobą?
Wygodne ubranie.

Prowadząca zajęcia:

Anna Horban – od 10 lat jest certyfikowanym instruktorem qigong (RADIANT LOTUS WOMENS QIGONG mistrzyni DAISY LEE, QIgongu OCZYSZCZAJĄCEGO I WUJI HUNDUN mistrza FRANCESSCO GARRIPOLI, wielu form shaolińskiego qigong, których uczyła się od mistrzów będąc dwukrotnie kilka tygodni w Chinach (mistrzowie SHI SU GANG,SHI YAN AO,SHI DE YANG, SHI DE HONG) oraz praktyk z tradycji Emei. Uczestniczyła w wielu warsztatach w kraju i zagranicą. Od dziecka uprawiała wiele dyscyplin sportu (lekkoatletyka, narciarsto, joga, pilates), ale dopiero qigong pomógł Jej wrócić do formy po wypadkach i zmienia życie z dnia na dzień na lepsze.

Kiedy?
Zajęcia stanowią cykl i składają się z czterech spotkań w terminach:

17 października – 7 listopada 2022 r.
17 października 2022 r. (poniedziałek) – godz. 18.00-19.30
24 października 2022 r. (poniedziałek) – godz. 18.00-19.30
31 października 2022 r. (poniedziałek) – godz. 18.00-19.30
7 listopada 2022 r. (poniedziałek) – godz. 18.00-19.30

14 listopada – 5 grudnia 2022 r. (BRAK MIEJSC)
14 listopada 2022 r. (poniedziałek) – godz. 18.00-19.30
21 listopada 2022 r. (poniedziałek) – godz. 18.00-19.30
28 listopada 2022 r. (poniedziałek) – godz. 18.00-19.30
5 grudnia 2022 r. (poniedziałek) – godz. 18.00-19.30


Gdzie?
Zajęcia odbywają się w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie (ul. Piękna 19 B, Warszawa).


Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone są dla osób z doświadczeniem onkologicznym i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Możesz skorzystać z zajęć w obu terminach. Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Spotkania organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii”, który współfinansuje m.st. Warszawa.

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125